rok 2008 - výsledky 1.-7. kolo

 

1. KOLO

V neděli 30. března 2008 byl prvním kolem zahájen již 27. ročník Zábřežské ligy malé kopané. V týdnu jsme sice měli obavy z počasí, ale v neděli bylo ideální fotbalové počasí a také zábřežská škvára byla nachystána perfektně, za což bychom chtěli správci stadionu dodatečně poděkovat. A jakých jsme se dočkali výsledků? Sebejistě vkročilo do sezóny mužstvo SANTORINI, které zvítězilo nad týmem HAK 11:2 a jasně ukázalo, kdo je největším aspirantem na boj o první místo. Shodná vítězství v poměru 6:0 zaznamenaly týmy JUVE a K2 TEAM. Mužstvo JUVE, které je obhájcem titulu, si poradilo s týmem REAL a K2 TEAM přehrál nováčka soutěže F.R.C. Vítězně vstoupil do sezóny i RED BULL, který po tuhém boji porazil CARINO v poměru 2:1. Remízou potom skončil zápas mezi mužstvy MIDOS a HARIBO. Utkání mezi CHELSEA"94" a BOCA JUNIORS bude dohráno v průběhu jarní části.
První kolo také ukázalo, jak dopadly zimní boje na přestupovém trhu. Do soutěže se nepřihlásil loňský vicemistr FC KRUMPACH, který byl nahrazen týmem F.R.C. Zatímco z FC KRUMPACH se tedy hráči rozdělili do ostatních klubů, F.R.C. si z ostatních mančaftů kluky postahoval, případně doplnil soupisku novými. SANTORINI si vyřešilo klíčový post angažováním zkušeného Petra Večeře a již nabitý kádr doplnilo skvělým brankářem. RED BULL posílil Lukáš Neumann, který přestoupil z JUVE a hned v prvním kole ukázal, že bude platným hráčem. JUVE muselo řešit odchod dvou hlavních střelců z loňské sezóny a z mužstva K2 TEAM přetáhlo Viktora Malého, což se alespoň v prvním kole ukázalo jako výborný tah. Na soupisce K2 TEAM není zatím ani nejlepší střelec loňské sezóny Jan Bittner. Svou sílu nemohla předvést v prvním kole CHELSEA "94", ale i jí bych, stejně jako každý rok, přiřadil ambice nejvyšší. Téměř nový tým poskládal kolem sebe vedoucí MIDOSU Mirek Doubrava, tak uvidíme jaký to bude mít efekt. Ostatní týmy tak zásadních změn nedoznaly, což ovšem nesnižuje jejich sílu. Hlavně CARINO se každoročně pohybuje v horní polovině tabulky. Uvidíme jakých změn se ještě dočkáme v průběhu soutěže, protože soupisky se mohou doplňovat průběžně na schůzích, které se konají každých 14 dní.

MIDOS - HARIBO       2:2
Branky: Koruna, Gabčo - Filip, Žanda      
SANTORINI - HAK       11:2
Branky: Hatoň 4, Knížátek 2, Hošek L. 2, Hošek O., Malý, vlastní - Kozlanský, Hýbl 
JUVE - REAL       6:0
Branky: Malý V. 2, Pěnička, Suchý, Horák, Ehrenberger   
ŽK: Pěnička (JUVE)        
K2 TEAM - F.R.C.       6:0
Branky: Smékal 2, Němec 2, Kulíšek O. 2      
ČK: Paraska (F.R.C.)        
RED BULL - CARINO       2:1
Branky: Neumann, Sroka - Neumann J.      
ŽK: Pohančeník Z. (CARINO)        
BOCA JUNIORS - CHELSEA "94"       2:4
Branky: Okleštěk J. st., Pěnička M. - Reichl 2, Janíček, Žouželka
ČK: Okleštěk J.st. (BOCA JUNIORS), ŽK: Benedikt (CHELSEA "94")

 

2. KOLO

Druhé kolo bylo remízové, ale neslo se také ve znamení zaváhání favoritů. Hned v prvním zápase nepotvrdil roli favorita tým SANTORINI a podlehl REALu 3:4. Hattrick v mužstvu vítězů zaznamenal Tomáš Sládek. Na druhém hřišti se ve svém prvním zápase sezóny předvedla CHELSEA "94", ale s mužstvem F.R.C. dokázala pouze remizovat 2:2. Rovněž remízou, ovšem bezgólovou skončil zápas JUVE v. CARINO. Blíže ke gólu měli v závěru zápasu hráči CARINO, ale Radim Kalous vychytal ve velké šanci Martina Kršku. Třetí remíza a poněkud překvapivá se zrodila v zápase K2 TEAM - MIDOS. Oba týmy vstřelily po dvou gólech. Zápas RED BULL - BOCA JUNIORS se dohrával 8. května s výsledkem 5:0 pro RED BULL. 

Již po dvou kolech máme pouze jeden tým, který neztratil body, což je hodně nečekaný start soutěže. Těžko odhadovat další vývoj, ale pokud bude taková vyrovnanost pokračovat i v dalších kolech, bude to jen dobře.       

SANTORINI - REAL   3 : 4
Branky: Hošek O., Knížátek, Malý - Sládek 3, Hajtmar
ČK - Bittner M. (REAL), ŽK - Hatoň (SANTORINI)        
K2 TEAM - MIDOS   2 : 2
Branky: Kulíšek O., Němec T. - Doubrava, Gabčo
ŽK - Keprt (MIDOS)        
F.R.C. - CHELSEA "94"   2 : 2
Branky: Krňávek M., Polášek - Kramár M., Zezula
JUVE - CARINO   0 : 0
ČK - Krejčí (JUVE)        
HAK - HARIBO   4 : 0
Branky: Hýbl 2, Sedláček, Vašek        
ČK - Hýbl (HAK), ŽK - Sedláček (HAK)
RED BULL - BOCA JUNIORS

 

5 : 0
Branky: Neumann 2, Lukáč, Pek R., Šafář  

 

3. KOLO

Překvapením třetího kola je vítězství HAKu nad JUVE. Skóre se sice přelévalo z jedné strany na druhou, na konci ovšem mělo navrch mužstvo HAK a připsalo si důležité tři body. Vítězství si připsalo i mužstvo SANTORINI, které v závěru odolalo náporu RED BULLu a odčinilo porážku z minulého kola. Zatím bez prohry je mužstvo K2 TEAM, které si poradilo s týmem REAL v poměru 4:1. S chutí si zastřileli hráči CARINO, kteří zaznamenali osm přesných zásahů do sítě branky týmu MIDOS. Podobný gólový apetit měli i hráči  CHELSEA "94", kteří nepřipustili zaváhání a nadělili HARIBU bůra. Do soutěže se na poslední chvíli přihlásil i dvanáctý tým - BOCA JUNIORS. Nováček se uvedl sympatickým výkonem a zdolal F.R.C. 5:3. Nutno ovšem dodat, že jeden ze svých slabších výkonů si vybral brankář F.R.C. Ruda Knápek. Hráče BOCA JUNIORS čekají samozřejmě ještě dohrávky prvních dvou kol. Až poté bude možno objektivně hodnotit kvality mladého týmu.     

RED BULL - SANTORINI 1 : 2
Branky: Nepor - Hošek L., Šafář      
REAL - K2 TEAM 1 : 4
Branky: Hajtmar - Smékal 2, Teffert 2 
ŽK - Jašek, Sváda, Král (všichni REAL)
F.R.C. - BOCA JUNIORS 3 : 5
Branky: Bezděk, Lukas, Melcher - Pěnička T. 2, Pěnička Martin 2, Okleštěk
JUVE - HAK 3 : 4
Branky: Ehrenberger, Neumann T., Pěnička - Sedláček 2, Vývoda, vlastní
CARINO - MIDOS 8 : 1
Branky: Meixner L. 2, Švorčík 2, Hradil, Neumann J., Pohančeník Z., Klvaňa - Gabčo
HARIBO - CHELSEA "94" 0 : 5
Branky: Kramár J. 2, Báča, Janíček, Urban  

 

4. KOLO

Úvodním zápasem čtvrtého kola byl duel F.R.C. - SANTORINI. Fotbalový Rockový Club opět doplatil na nešťastnou vlastní branku, kterou si vstřelil před koncem prvního poločasu. A i přesto, že ve druhé půli měl Karel Lukas nejprve velmi dobrou šanci a chvíli poté jeho pěkná střela skončila na spojnici tyče a břevna, vyrovnat nedokázal. Když potom Marek Hatoň zvýšil na 3:1 bylo o dělbě bodů rozhodnuto. Nováček soutěže BOCA JUNIORS dokázal zvítězit i ve svém druhém utkání a porazil HARIBO 3:1. No rozjezd mají junioři velmi dobrý. Uvidíme, jak se jim dařit, až přijdou ještě těžší zápasy než doposud. Remízou skončil zápas mezi JUVE a CHELSEA "94". JUVE šlo zásluhou Viktora Malého do vedení již v první minutě zápasu, ovšem ještě do poločasu srovnal z přímého kopu Jan Urban. Ve druhé půli měli hráči JUVE výhodu pokutového kopu, ale na nejmenovaného střelce zřejmě dopadl  "slávistický" syndrom a v souboji brankářů byl úspěšnější ten z CHELSEA "94". Šance potom byly na obou stranách, ale konečná dělba bodů je nanejvýš spravedlivá. Dramatickým se nakonec ukázal souboj mezi mužstvy REAL a RED BULL. REAL šel dvakrát do vedení, ale RED BULL vždy dokázal vyrovnat a poločas skončil 2:2. Když potom ve druhé půli nevyužili slibné šance hráči REALu, přišel zákonitý trest v podobě dvou slepených gólů. Stav 4:2 si RED BULL pohlídal i v závěru a připsal si důležité body. V souboji týmů HAK a MIDOS diváci gól neviděli a MIDOS bude zřejmě letos remízovým králem. Dohrávka 4. kola mezi mužstvy CARINO a K2 TEAM skončila výhrou mužstva CARINO v poměru 3:1.

F.R.C. - SANTORINI 1 : 3
Branky: Bezděk - Hatoň, Malý, vlastní     
HARIBO - BOCA JUNIORS 1 : 3
Branky: Minář R. - Pěničky T. 2, Pěnička Martin
REAL - RED BULL 2 : 4
Branky: Jašek, Šváb - Sroka 2, Pek R., Neumann
JUVE - CHELSEA "94" 1 : 1
Branky: Malý V. - Urban      
ŽK - Benedikt (CHELSEA "94")    
HAK - MIDOS 0 : 0
CARINO - K2 TEAM 3 : 1
Branky: Hrdlovič 2, Neumann J. - Teffert       
ŽK - Klvaňa (CARINO)      

 

5. KOLO

Tak 5. kolo nám řádně vyrovnalo tabulku. Devět mužstev je v rozmezí dvou bodů! Na prvním místě trochu odskočilo mužstvo SANTORINI, které ve šlágru kola zdolalo K2 TEAM těsně 2:1. První prohru zaznamenal tým BOCA JUNIORS, který podlehl CARINU 1:4. Překvapivým výsledkem je potom prohra RED BULLu s týmem MIDOS v poměru 1:2. RED BULL měl sice územní i střeleckou převahu, ale ani jedno k zisku bodů nestačilo. JUVE si poradilo lehce s týmem F.R.C., zvítězilo 7:0 a zaznamenalo druhou výhru v sezóně. V příštím kole vyzve SANTORINI v boji o čelo tabulky. Důležitou výhru zaznamenali hráči CHELSEA "94", kteří přehráli HAK 2:0 a posunuli se na třetí místo v tabulce. CHELSEA "94" je posledním týmem bez porážky. Uvidíme, zda to bude platit i po příštím kole, kdy se utká s K2 TEAM. REAL si zásluhou hattricku Romana Doležela poradil s týmem HARIBO a vyhrál 4:0.

BOCA JUNIORS - CARINO 1 : 4
Branky: Bittner - Klvaňa, Léhar, Neumann J., Hrdlovič
HARIBO - REAL 0 : 4
Branky: Doležel R. 3, Hajtmar       
JUVE - F.R.C. 7 : 0
Branky: Malý V. 2, Ehrenberger, Neumann, Pěnička, Ratiborský, Suchý
SANTORINI - K2 TEAM 2 : 1
Branky: Hošek L., Knížátek - Teffert      
ŽK - Večeř, Hošek O., Malý (všichni SANTORINI), Smékal (K2 TEAM)
CHELSEA "94" - HAK 2 : 0
Branky: Solník, Žouželka      
ŽK - Solník, Penka (oba CHELSEA "94")
MIDOS - RED BULL 2 : 1
Branky: Doležel 2 - Janíček      

 

6. KOLO

V dohrávaném 6. kole zaváhalo vedoucí mužstvo SANTORINI, které podlehlo CARINU 0:1. Jediným úspěšným střelcem zápasu byl Marek Pohančeník. CARINO se tak bodově dotáhlo na HAK, který měl dnešní zápas odložený. Vzhůru míří také K2 TEAM, který si dnes poradil s mužstem RED BULL a vyhrál 4:0. Naopak v závěru zápasu ztratila dva body CHELSEA"94", která vedla 2:1 nad REALEM. Pak se ovšem prosadil Petr Jašek a zařídil svému týmu bod za remízu 2:2. Ve značně prořídlých sestavách nastoupily k vzájemnému utkání týmy JUVE a HARIBO. Oba týmy hrály pouze s jedním mužem na střídání a lépe zápas zvládlo JUVE, které zvítězilo 4:0. Remízou 1:1 skončil zápas mezi mužstvy MIDOS a F.R.C.  

22.6. bylo dohráno utkání BOCA JUNIORS - HAK a oba týmy braly bod za remízu 1:1.

JUVE - HARIBO 4 : 0
Branky: Horák, Malý V., Neumann, Ratiborský
Karty: ŽK - Škrabal (HARIBO)      
CHELSEA "94" - REAL 2 : 2
Branky: Reichl, Solník - Balvín, Jašek    
Karty: ČK - Sládek (REAL)      
SANTORINI - CARINO 0 : 1
Branky: Pohančeník M.      
K2 TEAM - RED BULL 4 : 0
Branky: Smékal 2, Orlický, Teffert      
Karty: ŽK - Stenzel (RED BULL)      
MIDOS - F.R.C. 1 : 1
Branky: Krňávek - Knápek      
Karty:  ŽK - Valenta (MIDOS), Krňávek M. (F.R.C.)
BOCA JUNIORS - HAK 1 : 1
Branky: Pěnička M. - Krátký      

 

7. KOLO

7. kolo bylo zahájeno zápasem JUVE - SANTORINI. Do vedení šlo JUVE zásluhou Martina Pěničky, který prostřelil zeď při přímém kopu. Ovšem ještě do přestávky si JUVE vstřelilo první vlastní gól. V druhé půli potom Marek Hatoň lehce tečoval do brány přímý kop Michaela Šafáře a SANTORINI kontrolovalo hru. Když si potom JUVE vstřelilo druhý vlastní gól, bylo o zápasu rozhodnuto. Na konečných 4:1 pro  SANTORINI upravil v závěru Tomáš Malý. Nevídanou gólovou potenci předvedl v zápase BOCA JUNIORS - MIDOS Miroslav Gabčo. Jeho šest gólů znamená nejen tři body pro MIDOS, ale také vedení v tabulce střelců. MIDOS se i po šesti odehraných kolech drží v horní polovině tabulky, což v  minulých letech nebylo pravidlem. Naopak BOCA JUNIORS po dobrém startu vyšla podruhé bodově naprázdno. Vše může napravit ve čtvrtek, kdy ji čeká dohrávka. Velkým překvapením pro všechny příznivce naší soutěže jsou jarní výsledky mužstva HAK. Mužstvo, které vstoupilo do soutěže vysokou porážkou, zaznamenalo již svou třetí výhru a posunulo se na třetí místo tabulky. O výhře 2:1 nad mužstvem CARINO rozhodl pěknou střelou z přímého kopu František Sedláček. Tuhý boj dnes předvedli ve vzájemném zápase hráči CHELSEA "94" a K2 TEAM. O všem rozhodla jediná branka. Tu vstřelil Josef Kramár a posunul svůj tým na druhé místo tabulky. K2 TEAM, který prohrál podruhé v řadě, klesl v tabulce na osmé místo. Ale i K2 TEAM čeká ve čtvrtek dohrávka, a sice s mužstvem CARINO. Zápas HARIBO - RED BULL rozhodla podařená střela Leoše Sroky z přímého kopu. Hráčům HARIBO se podruhé vyrovnat již nepodařilo a zaznamenali pátou porážku v sezóně. RED BULL bude ve čtvrtek také dohrávat zápas a případné vítězství ho může posunout až na druhou příčku. Zápas F.R.C. - REAL byl dohrán 8. května s výsledkem 2:2. Proti průběhu zápasu byl ze strany REALu podán protest, který se bude řešit na schůzi 22. května. REAL protestuje proti udělení pouze žluté karty brankáři F.R.C., který zahrál rukou mimo pokutové území. 

BOCA JUNIORS - MIDOS 2 : 7
Branky: Bittner, Pěnička M. - Gabčo 6, vlastní
HARIBO - RED BULL 1 : 2
Branky: Filip - Neumann, Sroka      
ŽK - Semler (HARIBO)      
JUVE - SANTORINI 1 : 4
Branky: Pěnička - vlastní 2,Hatoň, Malý     
HAK - CARINO 2 : 1
Branky: Hýbl, Sedláček - Pohančeník M.    
ŽK - Klvaňa (CARINO)      
CHELSEA "94" - K2 TEAM 1 : 0
Branky: Kramár J.        
ŽK - Nádeníček (CHELSEA "94")      
F.R.C. - REAL 2 : 2
Branky: Polášek 2- Balvín 2       
ŽK - Knápek (F.R.C.), Král, Doležel M. (oba REAL)