rok 2008 - výsledky 15.-22. kolo

 

 

15. KOLO

V 15.kole si vedoucí SANTORINI připsalo tři body za vítězství nad týmem F.R.C a upevnilo si tak první příčku. A protože se dnes podařilo zvítězit HARIBU, které zásluhou Miroslava Faita vstřelilo jedinou branku v utkání s BOCA JUNIORS,  klesl F.R.C. na poslední místo v tabulce a je také jediným týmem bez výhry v tomto ročníku. V přímém souboji o druhé místo se dnes měly představit týmy CARINO a K2 TEAM. Tři body a bez boje si připočetlo CARINO, protože K2 TEAM se nedokázal sejít v potřebném počtu hráčů ani přes nařízenou čekací dobu 10 minut. Další utkání se již sehrála a byla velmi vyrovnaná. Dá se říci, že tradičně smírně se rozešly týmy JUVE a CHELSEA "94". CHELSEA "94" šla do vedení brankou Petra Zezuly, který z voleje parádně trefil zahraný rohový kop. JUVE ve druhé půli vyrovnalo zásluhou samostatné akce Martina Pěničky.  Pěkné branky padaly i v utkání REAL v. RED BULL. Nejprve vymetl šibenici Lukáš Neumann a když se umístěnou střelou prosadil i David Šafář, RED BULL vedl 2:0. REALU se podařilo už pouze snížit, když se trefil Petr Jašek. Dlouho bezgólový byl stav utkání HAK - MIDOS. Ve druhé půli se ale hned dvakrát podařilo HAKU překonat brankáře soupeře a připsal si cenné tři body.  

F.R.C. - SANTORINI     0 : 3
Branky: Hatoň, Vyboščok, vlastní F.R.C
HARIBO - BOCA JUNIORS   1 : 0
Branky: Fait
REAL - RED BULL     1 : 2
Branky: Jašek - Neumann, Šafář
CARINO - K2 TEAM     5 : 0
kontumačně (mužstvu K2 TEAM byly odečteny 3 body)
JUVE - CHELSEA "94"     1 : 1
Branky: Pěnička - Zezula
HAK - MIDOS     2 : 0
Branky: Hýbl, Vývoda
Karty: ŽK - Krňávek Adam (MIDOS)

 

16. KOLO

V 16. kola dva vedoucí celky nezaváhaly. SANTORINI přehrálo 4:1 K2 TEAM a CARINO si těsně poradilo s BOCOU JUNIORS 2:1. Velmi důležité tři body si připsal HAK, který zvítězil nad CHELSEA "94" 1:0. Jedinou branku v utkání vstřelil z přímého kopu František Sedláček. Vítěze naopak nemělo utkání MIDOS v. RED BULL, které skončilo 1:1. Na výhru z minulého kola nenavázalo HARIBO, které podlehlo REALU 2:5. JUVE si dokázalo poradit s posledním týmem tabulky F.R.C. a získalo tři body za výhru 4:2.   

BOCA JUNIORS - CARINO   1 : 2
Branky: Pěnička R. - Hrdlovič, Špaček      
HARIBO - REAL     2 : 5
Branky: Semler, Unzeitig - Bittner M. 2, Doležel R. 2, Balvín
JUVE - F.R.C.     4 : 2
Branky: Pěnička 2, Malý V., Neumann - Bezděk, Polášek
SANTORINI - K2 TEAM     4 : 1
Branky: Gruntorád, Hošek O., Malý, Šafář M. - Chang
Karty: ČK - Kulíšek T. (K2 TEAM), ŽK - Šafář M. (SANTORINI)
CHELSEA "94" - HAK     0 : 1
Branky: Sedláček          
MIDOS - RED BULL     1 : 1
Branky: Jílek K.-  Janíček          

 

17. KOLO

Tahákem 17. kola byl souboj prvních dvou celků tabulky. SANTORINI nezaváhalo, zvítězilo 3:0 a vzhledem k tomu, že vítězně si vedlo i v dohrávce 12. kola, je o titulu mistra ligy prakticky rozhodnuto. SANTORINI stačí uhrát 5 bodů v posledních pěti kolech. Na druhé CARINO se bodově dotáhl HAK, který si hladce poradil s BOCOU JUNIORS a zvítězil 6:2. Souboj o stupně vítězů nevzdává ani JUVE, které přehrálo HARIBO 3:2 a ani CHELSEA "94", která 5:2 porazila REAL. Počítat musíme také s dvojicí K2 TEAM a RED BULL. Z jejich vzájemného souboje vyšel vítězně K2 TEAM a na svého soupeře ztrácí jediný bod. Premiérovou výhru v sezóně si připsal F.R.C., který porazil MIDOS 3:1 a stejně úspěšně si F.R.C. vedl i v předehrávce 20. kola, ve které porazil 2:0 HARIBO a přepustil mu tak poslední místo v tabulce.   

BOCA JUNIORS - HAK     2 : 6
Branky: Okleštěk J. ml. 2 - Sedláček 2, Doubrava, Hojgr, Hýbl, Vývoda
JUVE - HARIBO     3 : 2
Branky: Ehrenberger 2, Ratiborský - Báča, Škrabal
CHELSEA "94" - REAL     5 : 2
Branky: Urban 2, Janíček, Kramár J., Penka - Jašek, Král
SANTORINI - CARINO     3 : 0
Branky: Malý, Šafář M., vlastní Carino      
K2 TEAM - RED BULL     3 : 1
Branky: Smékal 2, Orlický - Sroka      
Karty: ŽK - Smékal (K2 TEAM)      
MIDOS - F.R.C.     1 : 3
Branky: Jílek K. - Drábek 2, Krňávek M.      

 

18. KOLO

Již čtyři kola před koncem si mužstvo SANTORINI vytvořilo 13 bodový náskok na své soupeře. Takže pokud pomineme možnost kontumačního odpočtu bodů při nenastoupení k utkání, známe mistra zábřežské ligy pro rok 2008. Všem hráčům SANTORINI samozřejmě blahopřeji a přeji ať se i po zbytek sezóny vezou na vítězné vlně. Dnešní těsný zápas s JUVE rozhodl hattrickem Tomáš Malý a pojistil si tak korunu pro krále střelců. Do bojů o druhé místo dnes velmi výrazně promluvila CHELSEA "94", která nejenže zvládla dohrávku 13. kola, ale porazila také K2 TEAM vysoko 6:2 a bodově se dotáhla na HAK. Ten si v těžkém souboji poradil s týmem CARINO, když zvítězil 2:1. Obě branky vítězů vstřelil Standa Hojgr. Dnes se také podařilo bodovat posledním třem týmům tabulky. Největším překvapením je vítězství HARIBA nad RED BULLEM. HARIBO ještě do půlky vedlo 2:0, soupeři se sice podařilo vyrovnat, ovšem zasloužené tři body urval pro svůj tým Tomáš Světlík v poslední minutě hrací doby. RED BULL si tak značně zkomplikoval boj o stupně vítězů. Tři body ze souboje s týmem MIDOS získala BOCA JUNIORS a připsala si třetí výhru v sezóně. Bod za remízu 1:1 získal i F.R.C., když se smírně rozešel s REALEM.

F.R.C. - REAL     1 : 1
Branky: Polášek - Bittner L.          
Karty: ŽK - Reichl (F.R.C.)          
BOCA JUNIORS - MIDOS     3 : 1
Branky: Okleštěk J. ml., Pěnička M., Polášek - Jílek K.
HARIBO - RED BULL     3 : 2
Branky: Brzobohatý, Semler, Světlík - Janíček, Neumann
JUVE - SANTORINI     2 : 3
Branky: Ratiborský 2 - Malý 3        
Karty: ŽK - Malý (JUVE)          
HAK - CARINO     2 : 1
Branky: Hojgr 2 - Klvaňa          
CHELSEA "94" - K2 TEAM     6 : 2
Branky: Urban 2, Benedikt, Janíček, Penka, Zezula - Kulíšek O., Kulíšek T.

 

19. KOLO

V 19. kolo se utkalo prvních šest týmů s týmy v druhé polovině tabulky. A ve všech zápasech zvítězilo lépe postavené mužstvo. Již jasný mistr ligy si pohrál s posledním celkem - HARIBO a zvítězil jasně 8:0. Tomáš Malý si zopakoval hattrick z minulého kola a na čele tabulky střelců má luxusní náskok 9 gólů před svým spoluhráčem Markem Hatoněm. Pokud střelecká forma SANTORINI vydrží, můžeme se po čtyřech letech dočkat vítěze se stovkou vstřelených branek. Také CHELSEA "94" si utkání vychutnala, nastřílela MIDOSU 7 branek a udržela druhé místo. Stejně bodů má sice i HAK, ale pro CHELSEA "94" by v konečném účtování hovořilo lepší skóre ze vzájemných zápasů. HAK dnes přehrál K2 TEAM 2:1, ale utkání bylo rozhodčím přerušeno zhruba 2 minuty před koncem regulérní hrací doby. Důvodem dle zápisu bylo hození láhve po rozhodčím hráčem K2 TEAM. Takže o konečném výsledku, respektive kontumaci 5:0 ve prospěch HAKU, bude rozhodnuto na schůzi 9.října. Výborně si dnes vedl RED BULL a odčinil neúspěch z minulého kola. Nejdříve porazil 3:0 F.R.C, poté v dohrávce přehrál i CARINO 5:2 a přiblížil se mu na rozdíl tří bodů. A hned v dalším kole se potká s JUVE, tedy s mužstvem, které může předskočit v tabulce. JUVE dnes hrálo s týmem BOCA JUNIORS a zvítězilo 4:1. BOCA hlavně v první půli promarnila několik brankových příležitostí a když JUVE odskočilo na rozdíl dvou gólů, bylo rozhodnuto. CARINO přehrálo 3:2 REAL a zachovalo si tříbodový odstup jak na týmy před sebou, tak i před svými pronásledovateli.

HARIBO - SANTORINI     0 : 8
Branky: Malý 3, Hatoň 2, Okleštěk, Šafář D., Vyboščok
CHELSEA "94" - MIDOS     7 : 0
Branky: Penka 2, Benedikt, Janíček, Urban, Zezula, vlastní MIDOS
HAK - K2 TEAM     5 : 0
kontumačně      
Karty: ŽK - Pecháček, Kulíšek T. (oba K2 TEAM), ČK - Kulíšek T. (K2 TEAM)
F.R.C. - RED BULL     0 : 3
Branky: Janíček, Minář, Neumann      
JUVE - BOCA JUNIORS     4 : 1
Branky: Ehrenberger, Malý V., Ratiborský, Stojar - Pěnička M.
CARINO - REAL     3 : 2
Branky: Meixner L. 2, Hradil - Hajtmar, Sládek  

 

20. KOLO

Nejvíce sledovaným zápasem 20. kola byl duel CHELSEA "94" v. CARINO. Výbornou podzimní formu potvrdila CHELSEA"94", zvítězila 3:1 a výrazně se přiblížila k zisku druhého místa, protože má na tým HAK náskok tří bodů a výhodu lepšího skóre ze vzájemných zápasů. HAK dnes nestačil na REAL, když prohrál 2:4. Přesto má na třetím místě také tříbodový náskok na týmy JUVE a CARINO. JUVE dnes porazilo RED BULL 4:0, když hattrick vsítil Petr Ratiborský. O první podzimní body dnes mohl přijít již jistý mistr ligy - tým SANTORINI. S MIDOSEM dlouho prohrával, ale nakonec zápas třemi góly otočil a protáhl vítěznou šňůru již na 14 zápasů.V dalším dnešním zápase zvítězil K2 TEAM nad BOCOU JUNIORS 5:2 a zachoval si naději na konečné umístění v horní polovině tabulky. 

Utkání HARIBO v. F.R.C. bylo předehráno 21.9. a F.R.C. zvítězil 2:0 a přepustil HARIBU poslední místo tabulky.

CHELSEA "94" - CARINO     3 : 1
Branky: Janíček, Kramár J., Zezula - Krška      
Karty: ŽK - Nádeníček (CHELSEA "94"), Neumann J. (CARINO)
BOCA JUNIORS - K2 TEAM   2 : 5
Branky: Okleštěk J. ml., Pěnička M. - Teffert 2, Chang, Kulíšek O., Němec T. 
HAK - REAL     2 : 4
Branky: Doubrava, Hýbl - Balvín 2, Doležel R., Šváb
Karty: ŽK - Sedláček, Hýbl (oba HAK)      
MIDOS - SANTORINI     1 : 3
Branky: Jílek K. st. - Novák, Okleštěk, Šafář D.  
Karty: ŽK - Doubrava (MIDOS), Večeř, Šafář M. (oba SANTORINI)
JUVE - RED BULL     4 : 0
Branky: Ratiborský 3, Malý V.        
Karty: ŽK - Pěnička (JUVE), Sroka (RED BULL)
HARIBO - F.R.C.     0 : 2
Branky: Drábek, Matějka          

 

21. KOLO

Tak už jdeme do finále. Příští sobotu nás čeká poslední kolo ročníku 2008. A i když mistr je již delší dobu znám, stále je o co bojovat. V souboji prvních dvou celků - SANTORINI v. CHELSEA "94" zvítězil již jistý vítěz soutěže a vypadá to, že na podzim neztratí ani bod. CHELSEA "94" bude muset v posledním kole bodovat, aby si udržela konečné druhé místo. Jejím soupeřem v 22. kole bude RED BULL, který dnes přehrál 3:1 HAK a zamotal boje o stupně vítězů. Na třetím místě jsou totiž tři týmy s 38 body. A pokud získají v posledním kole stejný počet bodů, bude o pořadí rozhodovat minitabulka jejich vzájemných zápasů. Za jistých okolností ty týmy mohou být i čtyři, ale to už by byla moc velká souhra náhod. Na HAK se bodově dotáhlo jak JUVE, které ve svůj prospěch otočilo zápas s MIDOSEM, tak i CARINO, které si poradilo s F.R.C. 2:0. V dalších dnešních zápasech zvítězil REAL nad BOCOU JUNIORS 5:2 a mužstva K2 TEAM a HARIBO si připsaly po bodu za remízu 1:1.

SANTORINI - CHELSEA "94"   2 : 1
Branky: Hatoň, Meisterszyn - Janíček      
RED BULL - HAK     3 : 1
Branky: Janíček, Nepor, Neumann - Doubrava    
Karty: ČK - Sroka (RED BULL)      
JUVE - MIDOS     2 : 1
Branky: Neumann, Ratiborský - Němčák      
K2 TEAM - HARIBO     1 : 1
Branky: Kulíšek O. - Fait          
REAL - BOCA JUNIORS     5 : 2
Branky: Doležel R. 2, Šváb 2, Král - Pěnička M., Polášek
CARINO - F.R.C.     2 : 0
Branky: Čecháček, Krška          

 

22. KOLO

Tak sezóna 2008 zábřežské ligy je minulostí. V sobotu 25. října jsme odehráli poslední kolo, které rozhodlo o konečném pořadí jednotlivých týmů. V 9.00 hod. se utkali již jistí mistři SANTORINI s BOCOU JUNIORS. SANTORINI zvítězilo jasně 9:2 a nejlepšímu střelci celé soutěže, Tomáši Malému, se podařilo zopakovat sedm vstřelených branek z jarního duelu těchto týmů.  Jen potvrdil, že koruna krále střelců za skvělých 32 branek mu právem náleží. Na druhém hřišti se utkaly týmy CHELSEA"94" a RED BULL. Zvítězila CHELSEA "94" a definitivně si zajistila druhý flek, zatímco RED BULL o šesté místo přišel a klesl na celkovou sedmou pozici. V 10.00 hod. přehrál REAL tým MIDOS 5:3. Tento souboj již do pořadí nepromlouval a REAL obsadil celkově osmé místo, MIDOS byl ještě o stupínek níž. Do bojů o třetí místo mohlo ještě promluvit JUVE. To by ovšem muselo porazit K2 TEAM a čekat na zaváhání CARINA, popř. HAKU. Zatímco druhá podmínky byla splněna, JUVE prohrálo 1:4 a obsadilo celkově nepopulární čtvrtou pozici. Výhra posunula K2 TEAM do první poloviny tabulky, díky lepším vzájemným zápasům předskočil RED BULL. A tak jak to má být, o podstatném rozhodovaly poslední dva zápasy. V nich se utkalo CARINO s HARIBEM a na druhém hřišti HAK s F.R.C. Pokud chtělo jak CARINO, tak i HAK pomýšlet na třetí místo, museli vyhrát. V případě, že by oba týmy vyhrály, skončil by třetí HAK. CARINO přehrálo nejtěsnějším rozdílem HARIBO a čekalo na konečný výsledek z druhého hřiště. Zde se hrálo stále bez branek a bylo vše otevřené. Pokud by zvítězil HAK - byl by třetí. Ovšem v poslední minutě zápasu vstřelil branku F.R.C. a CARINO mohlo slavit. HAK odsunula porážka až na páté místo.

Sezónu jsme zakončili slavnostním vyhlášením v restauraci Bowling na stadioně.   

SANTORINI - BOCA JUNIORS 9 : 2
Branky: Malý 7, Hatoň, Vyboštok - Pěnička T. 2
REAL - MIDOS     5 : 3
Branky: Doležel R. 2, Král 2, Bittner L. - Krňávek A. 2, Valnoha
CARINO - HARIBO     1 : 0
Branky: Neumann A.          
Karty: ŽK - Škrabal (HARIBO)        
RED BULL - CHELSEA "94"   2 : 3
Branky: Šafář, vlastní Chelsea "94" - Zezula 2, Janíček 
Karty: ŽK - Maršálek P. (RED BULL)      
JUVE - K2 TEAM     1 : 4
Branky: Malý L. - Kulíšek O. 2, Bittner, Němec J.
F.R.C. - HAK     1 : 0
Branky: Melcher          
Karty: ŽK - Kozlanský (HAK)