1. kolo - ročník 2010

Tak jsme dnes odehráli 1. kolo 29. ročníku Zábřežské ligy malé kopané. A upřímně řečeno, co víc si od nedělního dopoledne přát - krásné jarní počasí, skvostná umělá tráva, bezchybní rozhodčí, davy diváků a spousta branek. Snad jen to překvapení na úkor nějakého favorita by přidalo soutěži grády. Ale na to si budeme muset počkat do příštích kol. SANTORINI vykročilo za zlatým hattrickem tak, jak se na obhájce titulu sluší a přejelo HAK 9:1. Ani JUVE si nedělalo s REALEM velké problémy a nasázelo mu dokonce 10 branek. Ostatní utkání již byly vyrovnané a bojovalo se do poslední minuty. CARINO se opět rozjíždí velmi pozvolna a stejně jako loni podlehlo v 1. kole RED BULLU - tentokrát 1:2. Velmi silně, alespoň dle soupisky vypadá letos K2 TEAM . Dnes sice s BOCOU JUNIORS prohrával 0:1, ale zápas otočil a zvítězil 4:2. 3 body si po dnešku připíše i HARIBO, které porazilo MIDOS 3:1.
A ještě bych chtěl pochválit mužstva SANTORINI a BOCA JUNIORS za úžasné nové dresy. Hned příští kolo musím vzít foťák a vše zdokumentovat.

JUVE - REAL

10:1

Branky: Ehrenberger 2, Martínek 2, Havlíček, Horák, Malý L., Malý V., Neumann, Ratiborský - Král

Branky: Teffert 2, Böhm, Smékal - Pěnička M. 2
ŽK - Kulíšek T. (K2 TEAM) - Pěnička R. (BOCA JUNIORS)

2. kolo - ročník 2010

Tak ani ve druhém kole jsme se překvapení na úkor favorita nedočkali. V zápasech od 9.00 hodin si SANTORINI i RED BULL se svými soupeři lehce poradili. SANTORINI zdolalo 5:2 REAL a díky lepšímu skóre se vyhouplo do čela tabulky. RED BULL deklasoval BOCU JUNIORS 8:0 a také je bez ztráty bodu. Naopak zápasy od 10.00 hodin byly dramatické až do poslední minuty. K2 TEAM sice s MIDOSEM prohrával, ale stejně jako v 1. kole dokázal skóre otočit na svou stranu a MIDOS nakonec přehrál divoce 6:5. Tradičně vyrovnaný byl zápas mezi JUVE a CARINO. Zcela netradiční bylo poměrně vysoké skóre 4:3, které rozhodlo o 3 bodech pro JUVE. V posledním dnešním zápase přehrál HAK mužstvo HARIBO 7:1.

3. kolo - ročník 2010

Za deštivého počasí bylo zahájeno 4. kolo zápasem JUVE - HAK. A zatímco za sucha umělá tráva míč spíše zpomaluje, za deště je tomu přesně naopak a bylo to poznat. Odskočených míčů a nepřesných přihrávek bylo na obou stranách více než dost. JUVE šlo do vedení z penalty za ruku hráče v pokutovém území a když do poločasu přidalo ještě 3 branky, bylo o vítězi rozhodnuto. Hattrickem se dnes zaskvěl Rosťa Martínek a zejména jeho třetí branka se musela líbit - šibenice jako víno. Ještě v lepší střelecké kondici se dnes předvedl Honza Smékal z K2 TEAM, který 5 góly skolil REAL. "Káčko" zvítězilo 8:1, ale těch gólů mohlo být klidně jednou tolik. V závěru se hrálo hodně otevřeně a brankáři se rozhodně nenudili. Zejména jeden nejmenovaný hráč z K2 TEAM zazdil co se dalo, i když i on si nakonec čestný úspěch připsal. Stejnou porci 8 gólů dnes nadělilo CARINO týmu MIDOS. A i zde jsme měli úspěšného střelce hattricku, byl jím Laďa Meixner. Všichni tři výše jmenovaní si také po právu rozdělili první tři místa v průběžné tabulce střelců. Závěrečným dnešním zápasem byl souboj HARIBO - BOCA JUNIORS. Záměrně píšu souboj, protože to bylo utkání, ve kterém ze sebe všichni hráči vydali maximum. V první půli HARIBO dlouho držel výborný Radek Langer v bráně, který zneškodnil několik samostatných nájezdů. Ono to vůbec bylo utkání neproměnených příležitostí, protože i v druhé bráně výborně zachytal Radek Doubrava. Takže nakonec, alespoň z mého pohledu, rozhodlo malinko větší nasazení u hráčů BOCY a důležité tři body patří jim za vítězství 4:1.
Utkání RED BULL - SANTORINI bylo dohráno 16.5. a SANTORINI zvítězilo 2:0.

RED BULL - SANTORINI

0

Branky: Malý, Meisterszyn
ŽK - Maršálek, Nepor (oba RED BULL), Benedikt (SANTORINI)

4

Branky: Beran - Bittner, Doubrava M., Pěnička M., Pěnička T.

4. kolo - ročník 2010

Dnes nemůžu začít jinak než prvním velkým překvapením na úkor favorita. To se zrodilo v utkání HARIBO - RED BULL. Vítězství HARIBA se opravdu nečekalo a jen potvrzuje, že soutěž bude velmi vyrovnaná. HARIBO šlo v utkání do vedení, ale po vyrovnání byl RED BULL aktivnějším týmem a snažil se zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Ale dnes zřejmě nebylo RED BULLU přáno, protože dle očitých svědků trefil asi sedm tyček. A jak už to ve fotbale bývá, nedáš - dostaneš. Těsně před koncem vstřelil druhý gól v utkání Roman Kuba a zajistil HARIBU 3 body. Ve druhém ranním utkání se střetli adepti na titul a navrch měl obhájce titulu - tým SANTORINI. Nutno přiznat, že SANTORINI bylo lepším celkem a vyhrálo zaslouženě. V první půli zahodili hráči SANTORINI několik vyložených šancí a do přestávky se šlo za stále otevřeného stavu 0:1. Ve druhé půli se i JUVE začalo prosazovat, ale většinou ztroskotalo na bezchybně chytajícím Petru Večeřovi nebo na tyčce jeho branky.  Když se potom dvakrát prosadili střelci SANTORINI, bylo o vítězi rozhodnuto. JUVE už pouze snížilo na 1:3. Další dva kandidáti na příčky nejvyšší se střetli v utkání CARINO - K2 TEAM. CARINU vyšla taktika a zbrusu novými dresy se mu podařilo soupeře natolik překvapit, že některé góly si vstřelili hráči K2 TEAM téměř sami. A když už CARINO vedlo 3:1, málokdo čekal ve vyrovnání. Přesto to hráči K2 nezabalili a odměnou je bod, který je posunul do čela tabulky. V dalším dnešním zápase HAK - MIDOS se diváci rozhodně nenudili. Skóre se celkem čtytřikrát přelilo ve prospěch některého z týmů. A když už to vypadalo na dělení bodů, vstřelil HAK v poslední minutě pátý gól a urval všechny body pro sebe. To někteří z hráčů oslavili povedenými artistickými kousky. Hráčům MIDOSU tak zůstali oči pro pláč, snad jen Svaťu Valentu může částečně těšit vstřelený hattrick.

Zápas REAL - BOCA JUNIORS byl dohrán 23.5.2010 a přestože BOCA vedla již 4:1, REAL dokázal vyrovnat na konečných 4:4.

JUVE - SANTORINI

1

:

3

Branky: Horák - Malý, Okleštěk, Šafář D.

CARINO - K2 TEAM

3

:

3

Branky: Čecháček, Krška, Pohančeník M. - Pecháček, Smékal, Teffert
ŽK - Pecháček, Smékal, Kulíšek O. (všichni K2 TEAM)

:

Branky: Doležel R., Jašek, Kunčík, Šír - Doubrava M., Mička, Okleštěk, Pěnička M.

5. kolo - ročník 2010

Tak dneska to moc fotbalové počasí nebylo - ráno pouhých 8 stupňů a ještě poprchávalo. Naštěstí kolo jsme odehráli, i když to ještě v pátek vypadalo na odklad. Na spanilou jízdu za titulem si dnes zadělalo SANTORINI, které porazilo 2:0 K2 TEAM a stejným výsledkem přehrálo i RED BULL v dohrávce 3. kola. Obhájce titulu má tak po pěti kolech plný počet bodů a náskok na pronásledovatele je již 5 bodů. No věřme, že se ostatní mužstva zlepší a SANTORINI alespoň potrápí. Žádné diskuse o třech bodech nepřipustilo CARINO a přejelo BOCU JUNIORS 5:0. Dalším senzačním výsledkem se dnes prezentovalo HARIBO, které remizovalo s JUVE 1:1. Stejně jako minulý týden mělo sice řádnou dávku štěstí, ale podpořenou skvělým výkonem Radka Langera v bráně. Ten chytil několik tutovek soupeře, a když už byl překonán, většinou to byla tyč nebo břevno.  RED BULL se v prvním dnešním zápase rozehrál na HAKU, kterého přehrál 3:0. Ve druhém, již zmiňované dohrávce se SANTORINI, po bojovném výkonu prohrál 0:2 a zároveň nebyl spokojen s výkonem rozhodčího, což uvedl i do zápisu. Vše bude řešeno na schůzi po odehraném 6. kole. V závěrečném utkání 5. kola byl k vidění ofenzivní zápas mezi týmy MIDOS a REAL. MIDOS šel do vedení 2:0, ale poté převzal taktovku zápasu REAL a na začátku 2. půle srovnal na 2:2. Rozhodnutí přineslo vyloučení hráče REALu za stažení protihráče při sólu na brankáře. Přesilovku MIDOS využil dvěma góly a zvízězil 4:2. REAL si tak na první letošní body musí ještě počkat.

6. kolo - ročník 2010

Šesté kolo bylo narychlo přesunuto ze soboty na neděli, ale nakonec to byla z hlediska počasí změna příjmená. Hned ráno se utkalo SANTORINI s týmem CARINO a čekalo se, zda obhájce titulu ztratí první body. K tomu sice nakonec nedošlo, protože SANTORINI bylo produktivnější v koncovce, ale CARINO bylo zcela vyrovnaným soupeřem. Za sebe mohu říct, že to bylo zatím nejlepší utkání letošního ročníku, kde se  šance střídali na obou stranách a divák se opravdu nenudil. Jedinou slabinou byl prý rozhodčí, což si ale nebudu brát osobně a velkoryse to přejdu :-). Nicméně SANTORINI opět potvrdilo, že letos konkurenci mít nebude, i když ve sportu je všechno možné, o čemž nás včera ujistili naší zlatí hokejisté. V současně hraném utkání získala tři body BOCA JUNIORS za vítězství 4:2 nad mužstvem HAK. Dvěma góly pomohl "juniorům" k výhře Lukáš Neumann, který přestoupil z JUVE. Paradoxně JUVE se dnes střelecky neprosadilo. A kdo nedá gól, nemůže pomýšlet na vítězství. K2 TEAM svého střelce mělo v osobě Jardy Janíčka a jeho gól zajistil výhru 1:0. Také pouze jeden gól dokázal vstřelit MIDOS, ten ovšem na vítězství ani zdaleka nestačil. RED BULL měl svůj den a hlavně střelecké chutě. Hned pět střelců se podělilo o 11 branek a stanovilo zatím nejvyšší letošní výhru. Dva zápasy dnes sehrál REAL a dokázal z nich vytěžit první letošní bod za remízu 4:4 s BOCOU JUNIORS v dohrávce 4. kola. V zápase 6. kola proti HARIBU už tak úspěšný nebyl a těsně prohrál 3:4. Naopak HARIBO se veze na vlně získaných bodů a je již na pátém místě tabulky, což je snad historicky nejlepší umístění.