1. kolo - ročník 2011:

Půlrok uběhl jak voda a nedělní dopoledne opět začíná patřit fotbalu. A jak se sluší a patří nejprve bych chtěl přivítat nováčky, tedy tým HAVLÍČKOVA. Těm los v prvním kole přidělil soupeře z nejtěžších - RED BULL, takže to byl takový křest ohněm. Někteří hráči z nového týmu již soutěž hráli za MIDOS, takže věděli, že to nebude lehký soupeř a nakonec zápas dopadl dle očekávání, RED BULL zvítězil 4:1. Naopak zcela nové hráče přibral Mira Doubrava a vypadá to na svěží vítr v řadách MIDOSU. Však taky mecenáš klubu a hrající legenda v jedné osobě byla po výhře 7:0 na své ovečky řádně pyšná - ani pozápasová porada nebyla potřeba. Uvidíme v dalších kolech na jaké příčky může letos MIDOS pomýšlet. Obhájce titulu - tým SANTORINI hned v prvním kole nenechal nikoho na pochybách o jaké umístění bude letos hrát a v prvním kole si hladce poradil s CARINEM. Je sice pravda, že CARINO se vždy rozjíždí až tak ve třetím nebo čtvrtém kole, ale výsledek 1:7 není moc lichotivý. JUVE si zastřílelo v zápase s K.K.CLUBEM a zřejmě až další soupeři prověří sílu obměněného týmu. Výhru si připsal i další adept na čelní umístění - K2 TEAM, který přehrál REAL 4:0. Poražený tým musím pochválit za nové a dle mého názoru povedené dresy v modro-černé kombinaci. Úspěšně vstoupila do ročníku i BOCA JUNIORS, která přehrála HARIBO 5:1. Junioři byli lepším týmem a i když HARIBO dlouho držel tradičně skvělý brankář, převahu nakonec přetavili v zisk 3 bodů.

JUVE - K.K.CLUB

9

:

2

Branky: Neumann 3, Puchr 2, Ehrenberger, Horák, Martínek, vlastní K.K.Club - Bittner, Knápek M.

Branky: Němec 2, Kulíšk O., Penka
ŽK - Bittner L., Doležel M. (oba REAL), Penka (K2 TEAM)

2. kolo - ročník 2011:

Druhé kolo ročníku 2011 bylo poněkud bídné co se branek týče. Snad za to mohlo nepříjemné větrné počasí a příští kolo už to bude lepší. Pouze 23 branek v šesti zápasech není žádná sláva. A až na dva zápasy byly výsledky i velmi těsné. Poprvé jsme se dočkali remízy - ve velmi sledovaném zápase SANTORINI v. K2 TEAM. Obhájce titulu šel do vedení zásluhou Tomáše Malého, ale za K2 TEAM ještě do poločasu srovnal Michal Krátký. Ve druhé půli mělo SANTORINI územní převahu, ale gól již nedalo a soupeři tak berou po bodu. Na dělbu bodů to vypadalo i v zápase BOCA JUNIORS - HAVLÍČKOVA. Junioři nakonec vyhráli díky proměněné penaltě za poněkud smolnou ruku obránce v pokutovém území. Stejně tak v zápase HAK - JUVE byl dlouho nerozhodný stav. JUVE sice vstřelilo gól hned z první útočné akce, ale HAK dokázal zanedlouho odpovědět. A protože se situace opakovala i po druhé brance JUVE, poločas skončil 2:2. Ve druhé půli JUVE tlačilo a HAK hrozil z brejků. A když byl pár minut před konce vyloučen hráč JUVE, schylovalo se k překvapení. To nakonec nedopustil Lukáš Neumann, který i v oslabení rozhodl o třech bodech pro JUVE. REAL dnes může oslavovat Standu Krále, který byl dnes dopsán na soupisku a hned se uvedl dvěma góly, které znamenaly výhru 2:0 nad HARIBEM. Na úspěšný vstup do sezóny dnes nenavázal MIDOS, který podlehl RED BULLU 1:5. MIDOS šel sice do vedení, ale RED BULL ještě do poločasu stav otočil a v pohodě si pohlídal tři body. RED BULL dnes vyběhl v nových dresech a ze všech hráčů je cítit odhodlání získat vysněný titul. Necháme se překvapit, kvalitu na to rozhodně mají. Překvapivě brzy - už ve druhém kole si první body připsalo CARINO. když zvítězilo nad K.K.CLUBEM 4:1.

3. kolo - ročník 2011:

Hodnocení 3. kola začnu vysokou výhrou K2 TEAM nad mužstvem HAK 11:1. Výraznou měrou se na výsledku podílel Jan Smékal, který vstřelil 6 gólů a dostal se tak do čela tabulky střelců. Čeho bylo na jednom hřišti dostatek, toho se nedostávalo na tom druhém a v souběžně hraném utkání REAL v. CARINO jsme se gólu nedočkali. Šance sice byly na obou stranách, ale nakonec i ty nejjasnější zůstaly nevyužity. Atraktivní souboj se očekával mezi týmy BOCA JUNIORS a SANTORINI. A odpovídala tomu i početná divácká návštěva. Hrál se svižný a důrazný fotbal, ve kterém si soupeři nic neodpustili. SANTORINI bylo lepším týmem, zvítězilo 5:0 a nepřipustilo tak opakování jediné loňské prohry. Za souboj značně obměněného týmu a nového týmu lze označit zápas MIDOS - HAVLÍČKOVA. A hlavně to byl zápas vyrovnaný, ve kterém nakonec tři body urvali nováčci - tedy HAVLÍČKOVA. Pouze v prvním poločase se trápili hráči JUVE proti HARIBU a ani brzký gól jim na klidu nepřidal. Druhý poločas byl už jasně v režii vedoucího týmu, který tak má stále plný počet bodů. Ale zřejmě až následující zápasy a těžší soupeři napoví, na jaké umístění může JUVE letos pomýšlet. No a to nejpřekvapivější jsem si nechal na závěr - K.K.CLUB dnes získal první letošní bod. To by určitě zas až tak překvapivé nebylo, kdyby dnes neměl za soupeře RED BULL. Kluci z Klášterce šli v utkání do vedení a poté vše vsadili na udržení příznivého stavu. RED BULL se samozřejmě snažil o vstřelení branky, ale když neproměnil ani pokutový kop, vypadalo to s ním bledě. Až v poslední minutě se "býkům" podařilo alespoň vyrovnat. Nejen tento zápas byl důkazem, že i přes zvětšení hřiště, bude systém 5+1 výhodnější pro bránící týmy. Lépe mohou zahustit prostor před vlastní bránou a útočící hráči mají méně místa a času na zakončení. Naopak pokud obě mužstva hrají ofenzivně, nabízí se více hráčů do kombinace a hra je rychlejší.

Branky: Novák 2, Malý L., Malý T., Výboštok
ŽK - Doubrava R., Němec (oba BOCA JUNIORS), Šafář (SANTORINI)

2

Branky: Novotný - Valenta M., Valenta S.

K.K.CLUB - RED BULL

1

:

1

Branky: Kubíček - Janíček
ŽK - Hýbl L., Jurásek (oba K.K.CLUB), Malý, Sládek (oba RED BULL)

4. kolo - ročník 2011:

Na zápasech 4. kola jsem nebyl osobně přítomen, tak to dnes vezmu telegraficky. U SANTORINI nic nového - pohodová výhra nad MIDOSEM, do fazóny se dostává Tomáš Malý. K.K.CLUB si zopakoval remízu z minulého kola, tentokrát méně překvapivou - s týmem HAVLÍČKOVA. Dle zápisu na stránkách týmu HAVLÍČKOVA, který měl problémy se sestavou, byla remíza spravedlivá a odpovídá průběhu zápasu. Vyrovnaný dle výsledku byl i zápas HAKU s HARIBEM. Oba týmy bojovaly o první letošní body a hned tři bere za výhru 4:3 HAK. RED BULL dnes nepřipustil trápení z minulého kola a jednozněčně přejel REAL 8:1. Kluci z Madridu se zřejmě už šetřili na Barcu. Jinak si to nedovedu vysvětlil. A na závěr dva, když ne překvapivé, tak určitě nečekané výsledky. Dosavadní lídr tabulky JUVE narazil hned při svém prvním těžším utkání a podlehl CARINU 2:3. Tím přišel o první místo v tabulce a klesl na třetí. V zápase JUVE sice dvakrát vedlo, ale CARINO vždy vyrovnalo a v závěru přidalo i vítěznou branku. Druhý překvapivý výsledek se zrodil v utkání K2 TEAM v. BOCA JUNIORS. Káčko bylo v utkání favoritem, ale soudě dle jednoznačného výsledku tvrdě narazilo. BOCA sice měla jediného úspěšného střelce - Martina Pěnička ml., ale ten se blýskl hned čtyřmi trefami a zajistil pro svůj tým velmi cenné tři body.

5. kolo - ročník 2011:

Prvomájové kolo mělo hned dva odložené duely, přičemž odklad zápasu HAK - SANTORINI si HAK "dohodl" až v sobotu odpoledne, a to pouze na základě dobré vůle soupeře. Proto bych znovu rád upozornil, že na odložení zápasu má tým čas do 15.00 předcházejícího dne. Poté již nemusí soupeř odložení akceptovat ani v případě, že odkládající mužstvo má ještě možnost jednoho odkladu bez svolení soupeře za sezónu. Nicméně v tomto případě k odkladu došlo s tím, že hráči HAKU ráno připraví hřiště k dalšímu zápasu. K tomu bohužel nedošlo, proto jim byla dle pravidel udělena pokuta, která musí ještě projít schválením na nejbližší schůzi. Ale zpět k výsledkům 5. kola. Ráno se utkaly týmy HAVLÍČKOVA a HARIBO. Do vedení šlo HARIBO, ale "havlíčci" ještě do půle zápas třemi góly otočili a když ve druhé přidali čtvrtý gól, jasně směřovali za třemi body. HARIBO ovšem nesložilo zbraně, zápas zremizovalo a připsalo si první letošní bod. Vyrovnaný zápas se očekával v souboji JUVE v. BOCA JUNIORS. V první půli se ujala pouze střela Michala Němce a BOCA tak vedla hubeně, ale zaslouženě 1:0. Ve druhé půli JUVE hru vyrovnalo, ale branky střílela pouze BOCA - po trefách dvou Pěničků vedla již 3:0. V závěru se konečně střelecky prosadilo i JUVE, když dvěma brankami snížil Rosťa Martínek. Víc už JUVE ale nestihlo a z vítězství se tak radují hráči BOCA JUNIORS. V souboji dvou "K" týmů se střelecky prosadili pouze hráči K2 TEAMU, který tak bere tři body za vítězství 2:0 a úspěšně pronásleduje čelo tabulky. Na první místo se po dnešním kole dostal RED BULL, který porazil 2:1 CARINO. RED BULL byl dnes lepším týmem a po většinu zápasu tvořil hru. CARINO naopak vsadilo na dobrou defenzivu, kterou podpořil svými výbornými zákroky i brankář. Gólů se diváci dočkali až ve druhé půli a když RED BULL vedl 2:0 vypadalo to na poklidnou dohru. Tomu možná propadl i brankář RED BULLU, po jehož "výletě" a následném brejku CARINO snížilo. Víc se už ale nestalo a RED BULL získal tři body.

A ještě jeden dodatek pro vedoucí mužstva, případně hráče, který podepisuje zápis o utkání. Téměř v každém kole řeším dodatečné změny v zápisech - ať už se jedná o střelce branek nebo i udělené karty. Proto než zápis podepíšete, zkontrolujte zapsané údaje ! Rozhodčí neznají všechny hráče osobně a k chybě může dojít. Proto je zápis podepisován, aby došlo i ke kontrole ze strany hráčů. A pamatujte - na pozdější reklamace nemusí být brán zřetel.

V dohrávce si SANTORINI s chutí zastřílelo a nasázelo 10 branek týmu HAK. A v další dohrávce získal tři body REAL za vítězství nad MIDOSEM 3:1.

HAVLÍČKOVA - HARIBO

4

:

4

Branky: Krňávek, Špaček, Valenta M., Valenta S. - Beran 2, Semler, Unzeitig
ŽK - Valenta M. (HAVLÍČKOVA), Semler (HARIBO)

3

Branky: Martínek 2 - Němec, Pěnička M. ml., Pěnička R.
ŽK - Puchr (JUVE)

RED BULL - CARINO

2

:

1

Branky: Malý, Šafář - Urban
ŽK - Hajtmar, Sroka, Němec (všichni RED BULL), Urban (CARINO)

6. kolo - ročník 2011:

Jarní část ročníku 2011 se nám šestým kolem přehoupla do druhé poloviny. Opět byly odloženy dva zápasy, naopak byl dohrán jeden zápas 5. kola.
Se zlou se potázali ti, kteří se dnes utkali se SANTORINI. Nejprve dostal desítku HAK v dohrávce 5. kola a poté ještě o dva góly navíc HARIBO. 22 gólů za dva zápasy - to je slušný příděl. To některé týmy nemají za půl sezóny. Jen aby borcům ze SANTORINI nevyschl střelecký prach. Díky těmto výhrám se SANTORINI opět vrátilo na první příčku tabulky, kde má stejný bodový zisk jako RED BULL. Ten dnes porazil K2 TEAM 2:0 a i nadále si drží neporazitelnost. Na dohled oboum vedoucím týmům se zcela zaslouženě drží BOCA JUNIORS, která hlavně díky 4 brankám Tomáše Melchera porazila 5:0 HAK. První letošní výhru si dnes připsal K.K.CLUB, který porazil 3:0 REAL a posunul se již na osmou příčku.
V dohrávkách MIDOS porazil JUVE 7:3 a CARINO porazilo 8:0 mužstvo HAVLÍČKOVA.