18. kolo - ročník 2011:

V zápasech hraných od 9.00 hodin se dnes zrodily shodné výsledky 10:3. S chutí si zastřileli jak hráči SANTORINI, tak i K2 TEAMU. Naopak zmíněné debakly si připsali hráči REALU a MIDOSU.  V obou zápasech se našli čtyřgóloví střelci. Marek Hatoň si velmi přiblížil konečné druhé místo v tabulce střelců. Stejně snadno si poradilo i CARINO s HARIBEM - konečné skóre 9:0. Ani RED BULL se příliš netrápil a nadělil HAKU kanára. JUVE šlo s HAVLÍČKOVOU rychle do vedení 2:0, ale soupeř po přestávce skóre srovnal a měl i slibné šance na otočení zápasu. To nakonec JUVE nepovolilo a bere tři body za vítězství 4:2. Ve druhém zápase po sobě nezvítězila BOCA JUNIORS. Bod za remízu 2:2 vystřelil K.K.CLUBU fantastickou šibenicí Lukáš Balvín. BOCA tak definitivně přišla o možnost bojovat o druhé místo a bude se muset spíše zaměřit na uhájení místa třetího.    

MIDOS - K2 TEAM

   

3

:

10

Branky: Kubíček 2, Hošek - Teffert 4, Janíček 3, Hrdlovič 2, Kulíšek O.

HAVLÍČKOVA - JUVE

   

2

:

4

Branky: Koruna, Valenta S. - Horák 2, Martínek, Neumann
ŽK - Krňávek (HAVLÍČKOVA)      

K.K.CLUB - BOCA JUNIORS

 

2

:

2

Branky: Balvín, Petrmann - Pěnička M. ml, Pěnička M. st.
ŽK - Tomaj (K.K.CLUB), Pěnička M. ml, Pěnička M. st. (oba BOCA JUNIORS)

REAL - SANTORINI

   

3

:

10

Branky: Král 2, Jašek - Hatoň 4, Výboštok 3, Malý T. 2, Okleštěk

CARINO - HARIBO

   

9

:

0

Branky: Hradil 2, Krška 2, Urban 2, Meixner L., Polášek, Švorčík 
ŽK - Langer (HARIBO)          

RED BULL - HAK

   

6

:

0

Branky: Král 2, Novotný 2, Krejčí, Němec      

 

19. kolo - ročník 2011:

Ve velmi mrazivém ranním počasí se začali oba úvodní zápasy 19. kola. A zatímco někteří hráči se "už" v 19. kole seznámili s novinkou, že hřiště chystají oba týmy, které na něm budou hrát, jiní, pro pobavení ostatních, spotřebovali na ohraničení brankového území téměř celou pásku. Smutné je, že se v obou případech jedná o hráče týmu bojujícího o titul. Samozřejmě je to věc názoru, ale možná právě zodpovědnější přístup k utkáním po celou sezónu je to, co prozatím dělí RED BULL a SANTORINI. Protože když srovnám fotbalové kvality, rozdíl nevidím žádný. I proto jsem na hlavní stránku umístil anketu ohledně jejich vzájemného souboje.
Ale zpět k zápasům 19. kola. I přes zmiňované problémy RED BULL těsně porazil JUVE 2:1. Oba týmy nenastoupily v ideálních sestavách a na hře to bylo znát. Zatímco RED BULL si nějaké šance i vytvořil, na straně JUVE bychom přímé ohrožení soupeřovy branky spočítali na prstech jedné ruky. Vedení se ujal RED BULL, když do brány zapadla střela od rohového praporku, která změnila směr po teči obránce. Ve druhé půli JUVE hru opticky vyrovnalo, ale po vlastní slibné šanci přišel druhý gól do jeho sítě. RED BULL už si potom vítězství pohlídal. Na druhém hřišti se ze tří bodů radovala BOCA JUNIORS po přesvědčivém vítězství 8:1 nad MIDOSEM. Druhá utkání hraná od 10 hodin měla nešťastnou předehru v podobě vážného zranění ruky lídra SANTORINI Michaela Šafáře při rozcvičování před zápasem. Dnes již můžu naštěstí napsat, a to na základě vyjádření postiženého, že zranění se obejde bez následků. Nicméně bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří mu poskytli první pomoc do příjezdu záchranné služby. Věřím, že tato pomoc nebude v budoucnu využívána často, ale je dobré vědět, že jsme schopni ji poskytnout. Hráči SANTORINI nastupovali do boje s K.K.CLUBEM lehce otřeseni, ale zápas zvládli. Nicméně na stranu K.K.CLUBU lze říct pouze slova chvály a myslím, že jejich výkony jdou v posledních zápasech strmě nahoru. A když se podívám na rozlosování závěrečných kol, je v silách K.K.CLUBU dohrát ročník třemi výhrami. Nejtězším soupeřem určitě bude ve 21. kole HAK, který si dnes poradil 1:0 s CARINEM. O výkonech HAKU v podzimní části platí to stejné jako o K.K.CLUBU a myslím, že pokud udrží současné umístění v horní polovině tabulky, bude to určitě zasloužené. Překvapivě těžký zápas dnes měl K2 TEAM proti HARIBU. K2 TEAM sice vyhrál 2:1, ale podle slov hráčů HARIBA k remíze chybělo velmi málo. Cenné tři body si dnes připsala HAVLÍČKOVA po vítězství 3:0 nad REALEM a hráči nebyli spokojeni jen s body, ale také s aktuální sestavou týmu, která se již začíná krystalizovat a přínaší kvalitní herní projev. Nezbývá než doufat, že hráči budou mít chuť nejen dohrát letošní ročník, ale hlavně zůstat v týmu i příští rok.      

RED BULL - JUVE

   

2

:

1

Branky: Janíček , Krejčí - Martínek      
ŽK - Janíček (RED BULL)          

K.K.CLUB - SANTORINI

   

0

:

2

Branky: Kamlar, Malý T.          
ŽK - Balvín, Petrmann (oba K.K.CLUB), Benedikt, Hatoň (oba SANTORINI)

REAL - HAVLÍČKOVA

   

0

:

3

Branky: Dvořák, Schnaubert, Valenta S.      
ŽK - Bittner L., Jašek, Král (všichni REAL), Jílek (HAVLÍČKOVA)

MIDOS - BOCA JUNIORS

   

1

:

8

Branky: Dvořáček - Pěnička M. ml. 3, Okleštěk 2, Doubrava M., Melcher, Minář

CARINO - HAK

   

0

:

1

Branky: Janhuba          

HARIBO - K2 TEAM

   

1

:

2

Branky: Skoumal - Janíček, Penka      
ŽK - Penka (K2 TEAM)          

 

20. kolo - ročník 2011:

S chutí si dnes zastříleli hráči obou vedoucích týmů. RED BULL nasázel oslabenému HARIBU 12 gólů, na nichž se podílelo celkem 7 střelců. Není nic lepšího než si dodat střelecké sebevědomí před rozhodujícím utkáním sezóny. Stejně se nabudilo i SANTORINI, které zejména v první půli jasně přehrálo JUVE a poločasový stav byl 1:7. Ve druhém se hra vyrovnala a JUVE alespoň opticky výsledek upravilo. Nemohu nezmínit 4 góly Tomáše Malého, který se tak dostal na famózních 40 branek za sezónu. Vyostřuje se nám také souboj o třetí místo. BOCA dnes překvapivě nezískala ani bod v souboji s REALEM. Šla sice do rychlého vedení, ale Roman Doležel dvěma góly skóre otočil a REAL tak může stále pomýšlet na konečné sedmé místo. Zaváhání "juniorů" ne zcela využil K2 TEAM, který pouze remizoval 1:1 s CARINEM a na třetí místo tak ztrácí dva body. Silný závěr sezóny dnes potvrdil HAK, který v dramatickém utkání porazil 3:0 tým HAVLÍČKOVA. Vyrovnaný souboj se odehrál mezi K.K.CLUBEM a MIDOSEM. MIDOS držel ve hře skvělý brankář, ale nakonec, dle zpráv z obou táborů, zaslouženě bere tři body K.K.CLUB za výhru 2:1. 

RED BULL - HARIBO

   

12

:

2

Branky: Sroka 3, Janíček 2, Jedelský 2, Novotný 2, Král, Maršálek, Němec - Semler, Tomeček

CARINO - K2 TEAM

   

1

:

1

Branky: Hradil, Kulíšek O.          

K.K.CLUB - MIDOS

   

2

:

1

Branky: Bittner, Krcho - Hošek        

JUVE - SANTORINI

   

4

:

8

Branky: Horák 2, Martínek 2 - Malý T. 4, Hatoň, Novák, Okleštěk, Výboštok

REAL - BOCA JUNIORS

   

2

:

1

Branky: Doležel R. 2 - Minář          

HAVLÍČKOVA - HAK

   

0

:

3

Branky: Nýdecký 2, Žouželka        
ŽK - Koruna (HAVLÍČKOVA), Žouželka (HAK)

 

21. kolo - ročník 2011:

Hlavním tahákem kola byl dlouho očekávaný souboj dvou vedoucích týmů ligy - SANTORINI v. RED BULL. Utkání, které sledovala odhadem více než stovka diváků, nakonec určilo i vítěze 30. ročníku ZLMK. Stal se jím počtvrté v řadě tým SANTORINI, který zvítězil 2:1. Utkání přineslo hlavně bojovný fotbal na obou stranách a samozřejmě také spoustu emocí. Důkazem může být i šest udělených žlutých karet. První půle gól nepřinesla, pro RED BULL ovšem znamenala ztrátu brankáře, který si obnovil zranění kolene. Do brány šel hráč z pole, který nakonec plnil i funkci šestého hráče. Když šlo SANTORINI zásluhou Lukáše Oklešťka již do dvoubrankového vedení, bylo o osudu utkání rozhodnuto. RED BULL při závěrečném náporu dosáhl alespoň snížení na 1:2 brankou Michala Krejčího. Oba týmy si tak zopakují umístění z loňského ročníku.
Otevřený zůstavá boj o třetí místo. Na dálku o něj budou v posledním kole usilovat týmy BOCA JUNIORS a K2 TEAM. Ani jeden tým nemá v posledním kole nic jistého a tak malou výhodou pro BOCU může být fakt, že jí v souboji s RED BULLEM stačí remíza. Dnes si BOCA poměrně snadno poradila s CARINEM, kterému příliš nezafungovala obrana. K2 TEAM snadno přehrál mužstvo HAVLÍČKOVA a to ještě hodně šancí zůstalo nevyužito. Dnešní kolo bylo klíčové pro mužstva bojující o udržení se v horní polovině tabulky, konkrétně na pátém a šestém místě. Zatímco JUVE svůj zápas zvládlo a přehrálo 7:1 REAL, HAK souboj s K.K.CLUBEM i vlastní nedisciplinovaností prohrál, a bude v posledním kole bojovat i o tu šestou pozici. Souboj týmů z konce tabulky, HARIBO v. MIDOS, skončil remízou 2:2.

V závěrečném kole se tedy můžeme těšit hned od 9 hodin na zápasy K2 TEAM-JUVE a BOCA JUNIORS-RED BULL. Na dálku to bude souboj o třetí místo mezi týmy K2 TEAM a BOCA JUNIORS. Sice jejich soupeři již mají umístění dané, ale věřím, že na dramatičnosti utkání to neubere a mohla by to podpořit i nějaká ta motivace pro týmy JUVE a RED BULL. Ono přeci jen - bedna je bedna. Zajímavý bude také souboj REAL-HAK v 11 hodin . Oba soupeři již budou znát výsledek utkání MIDOS-CARINO, který bude i pro ně důležitý. Pokud CARINO prohraje, HAK zůstane šestý a naopak REAL může jít před CARINO na sedmé místo. Pokud CARINO zvítězí bude určitě fandit a případně i jinak motivovat REAL k vítězství, protože jedině vítězství REALU mu může zaručit, že neskončí na sedmém, popř. osmém místě, což by bylo nejhorší umístění v jeho historii v Zábřežské lize. Na dálku se bude bojovat i o 9. - 11. místo. Nejlepší výchozí postavení a také posledního soupeře má K.K.CLUB, který tak zřejmě devátou pozici udrží. Desátou pozici by měl udržet MIDOS, který má stejně bodů jako HAVLÍČKOVA, ale lepší skóre ze vzájemných zápasů. Pro MIDOS je poslední kolo důležité také z hlediska zisku ceny FAIR PLAY, pro tým, který má nejméně karet. MIDOS zatím nasbíral pouze 7 žlutých karet. Jestli mu tento počet vydrží i po posledním kole, může se těšit na pěkný pohár a finanční odměnu. A to určitě stojí za to.

K2 TEAM - HAVLÍČKOVA

   

6

:

0

Branky: Janíček 3, Krátký 2, Pecháček      

REAL - JUVE

   

1

:

7

Branky: Král - Martínek 3, Sonbol 2, Horák, Vlk  

BOCA JUNIORS - CARINO

 

6

:

2

Branky: Minář 3, Pěnička M. ml. 2, Němec - Čecháček, Meixner M.
ŽK - Krška (CARINO)          

HAK - K.K.CLUB

   

1

:

2

Branky: Hýbl - Balvín, Petrmann        
ŽK - Zeman, Petrmann, Hýbl R. (všichni K.K.CLUB)
ČK - Krňávek, Hýbl (oba HAK)        

SANTORINI - RED BULL

   

2

:

1

Branky: Okleštěk 2 - Krejčí          
ŽK - Benedikt, Novák, Okleštěk, Výboštok (všichni SANTORINI), Sládek, Sroka (oba RED BULL)

HARIBO - MIDOS

   

2

:

2

Branky: Báča, Skoumal - Jílek, Kubíček      
ŽK - Báča (HARIBO), Čermák (MIDOS)      

 

22. kolo - ročník 2011:

Dramatický souboj o konečné třetí místo, i když jen na dálku, svedly týmy K2 TEAM a BOCA JUNIORS. K2 TEAM si v pohodě poradil s JUVE a zvítězil hladce 5:0. I proto již ke konci vlastního utkání sledovali hráči K2 TEAM souběžně hraný zápas na druhém hřišti. Když už vedl RED BULL o tři branky, vypadalo to, že třetí místo bude patřit K2 TEAMU. BOCA JUNIORS ovšem nesložila zbraně, zápas vyrovnala a když v posledních vteřinách chytil Radek Doubrava na brankové čáře jasný gól, mohla se BOCA radovat z historicky nejlepšího umístění. V zápas hraném od 10.00 hodin porazil K.K.CLUB tým HARIBO 3:2 a vítězně tak zakončil velmi dobrý podzim. Někteří hráči HARIBA se dokonce nechali slyšet, že to byl poslední zápas jejich týmů v ZLMK. Na závěrečném zakončení už to tak jasné nebylo, tak uvidíme na jaře, jak to s tímto týmem dopadne. Ve stejný čas, tedy v 10.00 hodin, začalo i utkání MIDOS - CARINO a stalo se druhým bezgólovým zápasem ročníku 2011. Remízou skončil i zápas REAL v. HAK a definitvně tak určil pořadí na 6. - 8. místě. Již jistý mistr SANTORINI i v závěrečném zápase potvrdil, že mu titul patří právěm a rozstřílel tým HAVLÍČKOVA 12:0. 

K2 TEAM - JUVE

   

5

:

0

Branky: Kulíšek O. 3, Janíček, Pokorný       

HARIBO - K.K.CLUB

   

2

:

3

Branky: Báča, Unzeitig - Bittner 2, Malý      
ŽK - Tomeček (HARIBO), Hýbl L. (K.K.CLUB) 
ČK - Škrabal (HARIBO), Knápek J. (K.K.CLUB)

SANTORINI - HAVLÍČKOVA

12

:

0

Branky: Malý T. 4, Výboštok 3, Hatoň 2, Malý L., Novák, Šafář

BOCA JUNIORS - RED BULL

 

5

:

5

Branky: Pěnička M. ml. 2, Melcher, Němec, Pěnička M. st. - Novotný 2, Král, Němec, Odstrčil

MIDOS - CARINO

   

0

:

0

ŽK - Ohrablo (CARINO)          

REAL - HAK

   

2

:

2

Branky: Koubek 2 - Nýdecký 2