7. kolo - ročník 2011:

Bohužel dnes nezačnu hodnocení kola nijak radostně. V neděli došlo k vážnému úrazu v dohrávce 6. kola mezi týmy MIDOS a JUVE. Situace je o to smutnější, že se jedná o Miru Doubravu - tedy, jak jsem ho já přejmenoval, posledního mohykána naší soutěže. Po střetu s protihráčem, který nebyl faulem, utrpěl Mira zlomeninu holenní kosti a po zápase byl převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Večer jsem s ním telefonicky mluvil, již se cítil dobře, ale samozřejmě je to velká nepříjemnost a komplikace a to nejen po sportovní stránce. Nechci být nějakým prorokem a tvrdit, že pokud by měl Mira holenní chrániče, nemuselo ke zlomenině dojít. My sice nemáme chrániče povinné, ale přeci jen fotbal není bezkontaktní sport a zraněním je důležité předcházet. Proto si musí každý zvážit, zda chrániče nosí či nikoliv. Mirovi přeji co nejrychlejší uzdravení bez následných komplikací a podle toho jak se sám vyjadřoval, tak i možný návrat do týmu MIDOS. Ten mimochodem v dohrávce uspěl a porazil JUVE 7:3, což byla alespoň malá útěcha pro zraněného.

V 7. kole jsme se dočkali jednoho překvapení, když si HARIBO vyšláplo na CARINO a poprvé letos zvítězilo. Uvidíme, zda bude HARIBO schopné vítězství potvrdit i v dalších zápasech, protože je teď čekají dva velmi silní soupeři. V ostatních zápasech proběhlo vše dle papírových předpokladů. Nejvyrovnanějším se jevil souboj K.K.CLUB v. BOCA JUNIORS. Ovšem BOCA letos válí a drží krok s těmi nejlepšími. A o tom, že jsou kluci v pohodě svědčí i první dnešní gól, který padl snad po 3 vteřinách hry. Michal Němec na nic nečekal, po rozehrávce míč napálil na bránu a mohl se jít radovat. A protože se radoval ještě třikrát, BOCA vyhrála 4:2 a získala tři body. A navíc je to již třetí hráč BOCY, který vstřelil 4 góly v jednom zápase, takže fotbalisti jsou to velmi dobří a s BOCOU se letos musí počítat. Osm gólů dnes vstřelilo JUVE a nedalo tak soupeři šanci. Jedním dechem ovšem nutno dodat, že HAVLÍČKOVA byla pouze v pěti lidech a to se prostě uběhat nedá. Po šesti gólech nasázeli soupeřům i první dva týmy tabulky. RED BULL dokonce s nulou na svém kontě porazil HAK a SANTORINI s jedním inkasovaným gólem přehrálo REAL. K2 TEAM také nezaváhal a přehrál MIDOS 5:0.

MIDOS - K2 TEAM

   

0

:

5

Branky: Pecháček 2, Smékal 2, Janíček      

HAVLÍČKOVA - JUVE

   

2

:

8

Branky: Valenta M., Valenta S. - Martínek 2, Balvín, Horák, Palman, Puchr, Vlk, Ženatý

K.K.CLUB - BOCA JUNIORS

 

2

:

4

Branky: Hýbl L., Petrmann - Němec 4      
ŽK - Zeman, Petrmann (K.K.CLUB), Pěnička M. ml (BOCA JUNIORS)

REAL - SANTORINI

   

1

:

6

Branky: Jašek - Malý T. 3, Kamlar, Novák, Výboštok
ŽK - Doležel R. (REAL), Šafář (SANTORINI)    

CARINO - HARIBO

   

1

:

2

Branky: Meixner L. - Beran, Žanda      

RED BULL - HAK

   

6

:

0

Branky: Maršálek 3, Hajtmar, Janíček, Malý    

 

8. kolo - ročník 2011:

Žádný ze čtyř vedoucích týmů dnes nezaváhal. RED BULL porazil JUVE 3:1 i přesto, že utkání začal v minimálním počtu hráčů a dohrával s hráčem vyloučeným. Dál tak drží bodovou rovnost s vedoucím SANTORINI a o jarním králi se zřejmě bude rozhodovat až v posledním jarním kole, kdy se bude dle dnešní dohody souboj vedoucích týmů tabulky dohrávat. SANTORINI porazilo 6:1 K.K.CLUB a ještě před půlkou sezóny se již dostalo na 58 vstřelených branek, což je obdivuhodné. I třetí v pořadí, tým BOCA JUNIORS dnes nepřipustil překvapení a přehrál 5:0 MIDOS. I zde se dá předpokládat, že rozhodující bude závěrečné jarní kolo a klidně se může stát, že zatímco první dva se poperou, ten třetí vzadu se bude smát. No bude to hodně zajímavé.  Nic rozhodně nevzdává ani K2 TEAM, který dnes porazil 4:1 HARIBO a drží čtvrtou pozici, i když již s pětibodovým odstupem. Šest bodů dnes získalo CARINIO (včetně dohrávky 6. kola) a posunulo se před JUVE na pátou příčku. Stejně si vedl i REAL a šlape oboum zmiňovaným týmům na paty.

RED BULL - JUVE

   

3

:

1

Branky: Janíček, Jedelský, Král - Martínek      
ČK - Hajtmar (RED BULL)          
ŽK - Martínek, Palman (oba JUVE)      

K.K.CLUB - SANTORINI

   

1

:

6

Branky: Petrmann - Hatoň 2, Hošek, Novák, Okleštěk, Šafář
ŽK - Malý L. (SANTORINI)          

REAL - HAVLÍČKOVA

   

2

:

1

Branky: Král, Sváda - Špaček          
ŽK - Polách, Jašek (oba REAL), Havlíček (HAVLÍČKOVA)

MIDOS - BOCA JUNIORS

   

0

:

5

Branky: Doubrava M., Melcher, Němec, Pěnička M. ml., Polášek

CARINO - HAK

   

2

:

0

Branky: Hrdlovič, Urban          
ŽK - Meixner L., Krška (oba CARINO), Hubáček (HAK)
           

HARIBO - K2 TEAM

   

1

:

4

Branky: Sova - Hrdlovič 2, Janíček, Orlický      
ŽK - Tomeček (HARIBO)          

 

9. kolo - ročník 2011:

V úvodním utkání 9. kola se utkali tradiční soupeři JUVE a SANTORINI. Zatímco JUVE se letos spíše trápí, SANTORINI potvrdilo skvělou pohodu a zvítězilo 3:1. I nadále tak drží neporazitelnost a samozřejmě první příčku v tabulce. RED BULL bude zápas s HARIBEM dohrávat až příští týden a tak přišla šance pro BOCU JUNIORS dostat se na druhou příčku. BOCA šanci využila, porazila 4:2 REAL a je stále pouze o bod za SANTORINI. A protože šlágr příštího kola SANTORINI-RED BULL je o týden odložen, může jít BOCA v 10. kole do čela ! No nechci vidět případnou pozápasovou "schůzi". Ovšem nesmíme zapomínat, že soupeřem BOCY bude CARINO a to není žádné lehké sousto. CARINO se dnes mohlo bodově dotáhnout na svého soupeře - K2 TEAM. K tomu ovšem potřebovalo zvítězit a to se nepovedlo. K2 TEAM zvítězil 4:1 a upevnil si čvtrtou příčku. Závěrečná utkání dnešního kola obstaraly týmy ze spodní části tabulky a musím říct, že jako divák jsem se rozhodně nenudil. Oba zápasy měly dobré tempo a hrálo se hodně dopředu. V zápase K.K.CLUB v. MIDOS byl ještě v polovině druhé části nerozhodný stav 2:2 a na vítězství pomýšlely oba týmy. Více strhnout k útočení se ale nechal K.K.CLUB a MIDOS to dokázal potrestat. Během několika minut odskočil na vedení 5:2 a vítězství si již nenechal vzít. Ještě více promarněných příležitostí bylo v zápase HAVLÍČKOVA v. HAK, kdy někteří hráči dokázali zahodit i nemožné. Branek mohlo padnout rozhodně více, ale myslím si, že HAKU to rozhodně nevadí, protože výhra 3:1 patří jemu.
V dohrávce si zastílel RED BULL a nasázel HARIBU deset gólů.

RED BULL - HARIBO

   

 10

:

1

Branky: Malý 3, Král 2, Sládek 2, Janíček, Maršálek, Šafář - Skoumal   

CARINO - K2 TEAM

   

1

:

4

Branky: Černý - Hrdlovič, Janíček, Penka, Smékal  

K.K.CLUB - MIDOS

   

3

:

5

Branky: Hýbl L., Kubíček, Petrmann - Kubíček M. 2, Kubálek, Srovnal, Žanda

JUVE - SANTORINI

   

1

:

3

Branky: Schwab - Hatoň, Malý T., Výboštok    
ŽK - Kalous R. (JUVE), Malý L. (SANTORINI)  

REAL - BOCA JUNIORS

   

2

:

4

Branky: Doležel R., Polách - Pěnička M. st., Lukáč, Němec
ŽK - Jašek, Král, Polách (všichni REAL)      

HAVLÍČKOVA - HAK

   

1

:

3

Branky: Havlíček - Hajtmar, Hubáček, Hýbl    
ŽK - Sychra, Schnaubert (oba HAVLÍČKOVA), Hýbl, Paraska (oba HAK)

 

10. kolo - ročník 2011:

Tak jak bylo avizováno, došlo dnes ke změně na první příčce tabulky. Tu si nejméně na jeden týden vybojovalo mužstvo BOCA JUNIORS, které porazilo CARINO 4:1. Junioři byly lepším týmem a vítězství je zasloužené. O tom, zda se BOCA stane jarním mistrem, rozhodnou zápasy 11. kola a samozřejmě také dohrávka 10. kola SANTORINI v. RED BULL. Cenný bod dnes uhrála HAVLÍČKOVA, která dlouho držela nejtěsnější vítězství nad K2 TEAM. Inkasovala až dvě minuty před koncem, což samozřejmě nepotěší, ale myslím si, že před zápasem by HAVLÍČKOVA bod za remízu určitě brala. Bodově zabrat už potřebovalo JUVE. Ovšem bezbranková první půle zápasu s REALEM vypadala spíš na velké střelecké trápení. Proměňování šancí přišlo po přestávce a skóre se zastavilo na konenčných 8:1. Lehce nervózní byl duel HAK v. K.K.CLUB. HAK se nesešel v dostatečném počtu a musel celý zápas odehrát ve čtyřech hráčích v poli. Přesto šel do vedení a poté se zatáhl do maximální defenzivy. Obrana odolávala téměř do konce prvního poločasu, kdy ale dvakrát inkasovala. Ve druhé půli už na zvrat nebyly síly a tři body za výhru 6:1 tak bere K.K.CLUB. Dva zápasy si dnes střihlo HARIBO. Zatímco v dohrávce 9. kola dostalo naloženo od RED BULLU, v zápase s MIDOSEM už bylo vyrovnaným soupeřem a získalo bod za remízu 2:2. K posunu z poslední příčky to ovšem nestačilo.

Ve velmi sledované dohrávce 10. kola zvítězilo SANTORINI nad RED BULLEM 1:0 a zajistilo si titul jarního krále.

Zápas HAK - K.K.CLUB byl dodatečně kontumován 5:0 ve prospěch týmu HAK. Důvodem byl neoprávněný start hráče K.K.CLUB. Dodatečný trest pro mužstvo K.K.CLUB znamenal nejen kontumaci, ale i odečet dalších třech bodů v tabulce. Střelci branek z utkání se ruší, žluté karty zůstavají v platnosti.

K2 TEAM - HAVLÍČKOVA

   

1

:

1

Branky: Němec - Sychra          

REAL - JUVE

   

1

:

8

Branky: Šír - Neumann 2, Sonbol 2, Horák, Martínek, Palman, Puchr
ŽK - Palman (JUVE)          

BOCA JUNIORS - CARINO

 

4

:

1

Branky: Lukáč 2, Pěnička M. ml., Pěnička M.st. - Ohrablo

HAK - K.K.CLUB

   

5

:

0

dodatečná kontumace - neoprávněný start hráče K.K.CLUB
ŽK - Paraska (HAK), Knápek J. (K.K.KLUB)    

SANTORINI - RED BULL

   

 1

:

Branky: Novák          
ŽK - Hatoň, Malý L., Šafář, Výboštok (všichni SANTORINI),
        Hajtmar (RED BULL)

HARIBO - MIDOS

   

2

:

2

Branky: Kohl, Sova - Kubálek, Kubíček      

 

11. kolo - ročník 2011:

Dnešním kolem jsme ukončili jarní část ročníku 2011. Všemu předcházela dohrávka zápasu 10. kola SANTORINI - RED BULL, ve které nešlo o nic menšího než o titul pro jarního krále. Ten nakonec získalo SANTORINI, které zvítězilo díky brance Martina Nováka 1:0. Zápas to byl vyrovnaný, RED BULL několikrát nastřelil brankovou konstrukci, ale branka padla pouze na druhé straně a nakonec i zápas rozhodla. I přes samozřejmé emoce zápas proběhl v rámci fair play, za což patří dík oběma týmům. Výborným výkonem k tomu přispěl i rozhodčí, což po zápase uznali téměř všichni aktéři. Záměrně píši téměř všichni, protože jsou lidé, kterým prostě nevyhovíte. Ale s tím se dá žít. RED BULL se musel z porážky rychle oklepat, neboť již v deset hodin nastoupil proti BOCE JUNIORS v zápase o druhé místo po jarní části. V tomto zápase byl RED BULL lepším týmem a po zásluze zvítězil 2:1. Nicméně nejen pro mě je BOCA JUNIORS velmi příjemným překvapením jarní části a samozřejmě nezbývá než popřát stejně úspěšný podzim. V ranních utkáních jsme se dočkali dvou remíz. Ve velmi otevřeném zápase JUVE dvakrát vedlo po precizně zahraných přímých kopech Jakubem Balvínem, ale K2 TEAM vždy dokázal vyrovnat - poprvé taky z přímáku, podruhé z penalty. Ve druhém zápase vedl MIDOS nad CARINEM již 3:0, ale ani to mu nestačilo k vítězství, což určitě zamrzí. HARIBO se dnes mohlo pokusit odlepit z poslední příčky. K tomu by ale bylo zapotřebí se sejít v mnohem větším počtu. Bez střídání se toho moc vyhrávat nedá a K.K.CLUB svou šanci využil - zvítězil 3:1 a posunul se na sedmou příčku tabulky. Stejně jako HARIBO, tedy bez střídání, odehrál dnešní zápas REAL a výsledkově dopadl ještě o něco hůře - prohra 0:4 s HAKEM, který se tak dotáhl na REAL na rozdíl jednoho bodu. Předposlední v tabulce zůstává letošní nováček HAVLÍČKOVA, nicméně příčinou není podle mě ani tak kvalita kádru, jako spíš postupné budování sestavy během jara a také zranění klíčových hráčů. Důkazem je i dnešní povedené utkání proti SANTORINI, ve kterém mohli pomýšlet i na nějaký bodík. Hráči SANTORINI měli v nohách už ranní zápas a následnou pauzu a protože, co si budeme povídat, už nejsou z nejmladších, bylo to znát. HAVLÍČKOVA hrála sice skoro celý zápas v defenzivě, ale bránila poctivě a navíc velmi hrozila z brejků. Nejtěsněji k vyrovnání byla za stavu 1:2, kdy ji mohla být poskytnuta výhoda ve slibné šanci. Nicméně se tak nestalo a chvíli na to SANTORINI přidalo třetí gól. 
Podzimní část začneme v neděli 4. září. Tak načerpejte síly na další boje a přes léto neváhejte prověřit svůj mančaft na některém z turnajů - z týmů ZLMK pořádají turnaj K.K.CLUB, K2 TEAM a snad také HARIBO. Potřebné informace jsou na hlavní stránce. Na turnajích pořádaných ČMSMK nás budou reprezentovat tři nejlepší týmy loňského ročníku - SANTORINI, RED BULL a K2 TEAM. Zdar jak sviňa.

K2 TEAM - JUVE

   

2

:

2

Branky: Orlický, Teffert - Balvín 2      
ŽK - Kulíšek T., Orlický (oba K2 TEAM), Neumann, Vlk (oba JUVE)

HARIBO - K.K.CLUB

   

1

:

3

Branky: Kohl - Petrmann 2, Hýbl L.      

SANTORINI - HAVLÍČKOVA

3

:

1

Branky: Hatoň, Malý T., Novák - Havlíček      
ŽK - Novák, Okleštěk (oba SANTORINI), Krňávek (HAVLÍČKOVA)

BOCA JUNIORS - RED BULL

 

1

:

2

Branky: Doubrava M. - Odstrčil, Šafář      
ŽK - Jedelský, Hajtmar (oba RED BULL)      

MIDOS - CARINO

   

3

:

3

Branky: Kubíček 2, Kubálek - Hradil 2, Čecháček  

REAL - HAK

   

0

:

4

Branky: Paraska 2, Hojgr, Hýbl