1. kolo - ročník 2012:

Přesně na apríla jsme rozjeli 31. ročník ZLMK. V soutěži je stejně jako loni 12 týmů, ale několik změn jsme zaznamenali. Po devíti letech skončil tým HARIBO. Naopak nováčkem je postřelmovský EL NINO. Změnu v názvu udělalo JUVE a nově se tedy jmenuje AS REVOLUCE.
A nyní již k výsledkům. Ráno se utkal vicemistr loňského ročníku RED BULL s HAVLÍČKOVOU a do sezóny vykročil tím nejlepším způsobem - výhrou 5:0. První letošní hattrick si připsal Tomáš Janíček. Na druhém hřišti přehrál K2 TEAM mužstvo MIDOS 6:2. Oba zápasy hrané v 10 hodin skončili výsledkem 3:1. CARINO porazilo po remízovém poločase nováčka EL NINO a AS REVOLUCE si poradila s K.K.CLUBEM. Jistě vstoupil do sezony i mistr SANTORINI, když vyhrál 4:0 nad REALEM. O čtyři góly zvítězila i BOCA JUNIORS, která přehrála HAK 6:2.

Všem hráčům a také rozhodčím chci poděkovat, že 1. kolo proběhlo bez zmatků a v pohodě. Přeci jen nějaké změny jak v pravidlech, tak i v organizaci soutěže, jsme provedli. Rád bych také znovu poděkoval Tomáši Hýblovi a Romanu Kozlanskému, díky kterým se podařilo vyřešit loňský problém s uchycením sítě mezi hřišti. Za včerejší podvečerní přípravu patří díky Tomáši Žouželkovi a Davidu Horákovi.

(1:3)

Branky: Hýbl, Kozlanský - Němec 2, Rataj 2, Melcher, Pěnička M.

2. kolo - ročník 2012:

V nevlídném a studeném počasí bylo odehráno kompletní 2. kolo ročníku 2012. S chutí si dnes zastříla AS REVOLUCE, nasázela MIDOSU desítku a na skóre se dostala do čela tabulky. Díky čtyřem dnešním brankám se dostal do čela tabulky střelců i její kanonýr Rosťa Martínek. To druhý ranní souboj byl opticky vyrovnanější, ale konečné skóre 5:1 hovoří jasně pro REAL. Už v prvním kole předvedl REAL dobrý výkon, ale proti SANTORINI to na body nestačilo. Dnes proti HAKU byl REAL běhavějším a také důraznějším týmem a tři body získal zaslouženě. V souboji CARINO v. SANTORINI se diváci dočkali nejen sedmi gólů, ale také šesti karet. Z vítězství v poměru 6:1 se nakonec radoval obhájce titulu. Z červené karty se naopak asi neradoval Pavel Šorčík z CARINA. V souběžně hraném utkání se očekávala bitva druhého a třetího týmu loňské sezóny. Ovšem, kdo očekával vyrovnaný boj, ten byl asi zklamán. RED BULL nastoupil ve velkém stylu a brzy to bylo 2:0. Poté se sice hra trochu vyrovnala, ale BOCA se do šancí nedostávala. RED BULL hru kontroloval a zaslouženě zvítězil 5:1. Vyrovnaný souboj se poté odehrál mezi týmy HAVLÍČKOVA a K.K.CLUB. V první půli šel do vedení K.K.CLUB, ovšem po přestávce kuriózně inkasoval. Dlouhý výhoz brankáře HAVLÍČKOVÉ si do vlastní brány ztečoval obránce K.K.CLUBU. Nakonec ho ale tato chyba mrzet nemusela, protože dvě minuty před koncem strhl K.K.CLUB výhru na svoji stranu. Letošní nováček EL NINO se dnes potýkal s nedostakem hráčů. Přesto šel v utkání s K2 TEAM do vedení po pěkné střele Martina Šamšuly. Ovšem K2 TEAM stihl ještě do poločasu skóre otočit, když druhá branka padla v poslední minutě první půle. Ve druhé půli EL NINO dřelo a snažilo se o vyrovnání. O všem rozhodla branka Jardy Janíčka, který zakončil rychlý brejk.

Příští týden se budeme fotit (pokud nezapomenu foťák), tak dorazte v co největších počtech :-)

ČK - Švorčík (CARINO)
ŽK - Foldr, Neumann (oba CARINO), Benedikt, Knížátek, Výboštok (všichni tři SANTORINI)

3. kolo - ročník 2012:

Dnešního kola jsem se kvůli nemoci nezúčastnil, proto hodnocení bude stručné. Střelnici si otevřeli hráči SANTORINI a odnesl to nováček EL NINO. Čtyřmi góly se blýskl Tomáš Malý a hattrickem jeho spoluhráč Marek Hatoň. Oba se tak dostali do čela tabulky střelců. Ani RED BULL nepřipustil problémy a porazil REAL 7:1. Třetím týmem, který dosud neztratil ani bod je K2 TEAM, který přehrál 3:1 mužstvo AS REVOLUCE. Zápasy těchto dvou týmů bývají vždy vyrovnané, ale v posledních utkáních má K2 TEAM lehce navrch. To potvrdil i dnes a získal důležité vítězství. Z prohry v minulém kole se rychle otřepala BOCA JUNIORS a přehrála 3:1 K.K.CLUB. Překvapením, alespoň pro mě, je výhra HAKU nad CARINEM. V prvních dvou kolech byly výkony HAKU neslavné, což zřejmě dnes neplatilo a HAK si připsal první letošní body. To o prvních letošních bodech, platí i o týmu HAVLÍČKOVA. Ten sice sahal po remíze již minulý týden, ale dnes si vše vynahradil a porazil MIDOS 5:1. Posledními týmy s nulou v kolonce body, tak po dnešku zůstávají EL NINO a MIDOS.

Branky: Hýbl, Krňávek - Hradil
ŽK - Nádeníček, Matějka (oba HAK), Urban (CARINO)

4. kolo - ročník 2012:

Hodnocení 4. kola začnu samozřejmě vítězstvím CARINA nad týmem RED BULL. O tom, jakým způsobem hráči RED BULLU k zápasu přistoupili, se nemá ani cenu rozepisovat, ale doufám, že si to uvědomí, až budou při chybějících bodech hledat viníky mimo svůj mančaft. CARINO naopak vstoupilo do zápasu koncentrovaně a snažilo se soupeře zaskočit hned v úvodu. Svou první šanci ještě Marek Pohančeník nevyužil, ale potom již skvěle zahraným přímým kopem poslal CARINO do vedení. Když krátce nato zvýšil vedení Martin Krška, začal se rodit překvapivý výsledek. Celý druhý poločas RED BULL soupeře tlačil a pomýšlel na obrat v zápase. Vstřelit gól se ale podařilo pouze Davidu Šafářovi a to bylo dnes na body málo. Zaváhání hlavního konkurenta využilo SANTORINI, které zdolalo HAK 4:0. Vítězství to ale nebylo vůbec snadné. HAK povzbuzen vítězstvím z minulého týdne, byl favoritovi vyrovnaným soupeřem, čehož je důkazem i bezgólová první půle. Myšlenky hráčů HAK na nějaké body ovšem načala střela Martina Nováka, která po smolné teči obránce skončila v síti. Poté se již probudil ligový kanonýr Tomáš Malý a hattrickem tyto myšlenky definitivně zavrhl. Vítězství na úkor favorita si dnes připsal tým HAVLÍČKOVA, který přehrál K2 TEAM 3:1. A dle předvedené hry, si troufám tvrdit, že HAVLÍČKOVSKÉ již nelze pokládat za lehké soupeře a vítězství na jejich kontě budou přibývat. Sedmi góly se dnes prezentovala AS REVOLUCE a připsala si vítězství nad postřelmovským EL NINO. To si tak na první bodíky bude muset počkat ještě nejméně týden. Stejně neslavně je na tom i MIDOS, který dnes dostal "kanára" od BOCY JUNIORS. Juniorům dnes na šest gólů stačili pouze dva střelci - Radim Minář a Martin Pěnička. No tak uvidíme, který ze zatím nebodujících celků, tuto bilanci změní jako první. Snad nebudeme čekat do posledního jarního kola, kdy MIDOS a EL NINO hrají spolu. Zápas K.K.CLUB v. REAL byl odložen po vzájemné dohodě.

ČK - Kulíšek T. (K2 TEAM)
ŽK - Valenta S., Hostýnek (oba HAVLÍČKOVA)

5. kolo - ročník 2012:

Po 5. kole můžu napsat, že již není týmu, který by neztratil ani bod a ani týmu, který by neokusil pocit z výhry. O tom prvním dnes rozhodla remíza dvou nejlepších týmů naší ligy. SANTORINI šlo do vedení zásluhou pohotové střely Marka Výboštoka, za RED BULL skóroval Tomáš Sládek. Historicky první výhru v Zábřežské lize malé kopané dnes uhrálo EL NINO. A to výhru vysokou (8:1) a také naprosto zaslouženou. I přesto, že neměli hráče na střídání, byli postřelmovští pohyblivější a lépe kombinovali s míčem. A za odměnu si každý z hráčů v poli připsal alespoň jeden gól. Druhým týmem, který si připsal první letošní výhru, je MIDOS. Ten to ale měl proti REALU mnohem těžší a nejednou je od pohromy zachránila tyč. Ale i vítězství 1:0 je za tři body a ty se počítají. Oslabený dnes nastoupil K2 TEAM a BOCA JUNIORS toho dokonale využila. Zvítězila hladce 6:1 a posunula se na přední příčky tabulky. Tam se po dnešku drží i AS REVOLUCE, která porazila 2:0 HAVLÍČKOVOU. Vítězství to bylo hodně vydřené a potvrzené až v těsném závěru. A to ještě za stavu 0:1 měli hráči HAVLÍČKOVÉ smůlu, když se jejich střela z přímého kopu odrazila od obou tyčí zpátky do hřiště. První polovinu tabulky pak uzavírá CARINO, které přehrálo 5:1 K.K.CLUB.

(1:2)

Branky: Smékal - Minář 3, Pěnička M. 2, Doubrava M.

Branky: Sládek - Výboštok
ŽK - Maršálek (RED BULL), Okleštěk, Šafář, Knížátek, Kamlar (všichni SANTORINI)

Branky: Petrmann - Neumann 2, Urban 2, Flodr
ŽK - Meixner L., Meixner M. (oba CARINO)

6. kolo - ročník 2012:

O velké překvapení na účet favorita se dnes postarali hráči K.K.CLUBU, kteří nejtěsnějším výsledkem porazili SANTORINI. Jediný gól utkání vstřeli již v páté minutě Radek Macek. Poté se K.K.CLUB zatáhl do obrany a ze zajištěné obrany čelil útokům soupeře. Čím více se blížil konec zápasu, tím bylo utkání nervóznější. K.K.CLUB nakonec dohrával v početní výhodě, těsnou výhru udržel a ukončil SANTORINI 37 zápasovou sérii bez prohry! Toho dokázal v následujícím utkání využít RED BULL, který porazil 4:1 HAK a opět se bodově dotáhl na vedoucí tým. Pořadím na vedoucím místě tabulky mohly zamíchat týmy AS REVOLUCE a BOCA JUNIORS, ale jejich vzájemný zápas byl odložen. A protože dnes vyhrálo CARINO i K2 TEAM, prvních šest celků dělí jediný bod. CARINU vyšel v souboji s MIDOSEM úvod zápasu a brzy to bylo 3:0. Poté se již hra vyrovnala a místy to byl spíše MIDOS, který udával tempo hry. Gól však i přes velké šance vstřelil už pouze jediný a to na body nestačilo. Stejně tak K2 TEAM šel v souboji s REALEM brzy do vedení. Ovšem na rozdíl od CARINA si vedení dobře hlídal a postupně navyšoval až na konečných 6:0. Po bodu, za první letošní bezgólovou remízu, si rozdělily týmy EL NINO a HAVLÍČKOVA.

V dohrávce zvítězila AS REVOLCE nad BOCOU JUNIORS 3:2. Nesrovnalosti v soupisce AS REVOLCE budou řešeny na schůzi 24.5.