1. kolo - ročník 2014:

33. ročník Zábřežské ligy malé kopané je rozehrán! Největší novinkou je změna hracího termínu - z tradičního nedělního dopoledne na páteční večer. Další změnou, už méně pozitivní, je snížení počtu mužstev. Přihlásilo se pouze 8 mužstev a proto se bude ročník 2014 hrát tříkolově. Už první kolo ovšem ukázalo, že snížení kvantity se nijak neodrazí v kvalitě soutěže. Všechny zápasy se hrály ve vysokém tempu a bylo na co se dívat. Zvláště, když hned na úvod soutěže na sebe narazily první s druhým týmem z loňska. Obhájce titulu K2 TEAM nevstoupil do soutěže vítězně, ale soupeře měl z nejtěžších. Po remízovém poločase odskočil RED BULL do vedení 4:1 a i přes mnohé šance soupeře vedení udržel. V souběžně hraném utkání se z výhry radoval K.K.CLUB, který přehrál HAK 3:1. První půle byla spíš seznamovací, branky padaly až v té druhé. Do vedení šel sice HAK, ale K.K.CLUB zápas otočil a bere tři body. S posilami a tím pádem i ambicemi na znovu získání titulu vstoupilo do soutěže SANTORINI. A vstup to byl velmi vydařený - výhra 6:2 nad týmem BROADWAY. Již poločasový výsledek 3:0 napovídá, kdo měl utkání ve své režii a kdo se nakonec radoval z výhry. Ještě o jeden gól lépe si vedla AS REVOLUCE, která porazila 7:2 FC OMBRE. A i zde se výborně uvedly posily, které by měly zlepšit hlavně slabší koncovku AS REVOLUCE v loňském ročníku.

Branky: Hatoň 2, Appl, Hrdlovič, Malý L., Výboštok - Bittner M., Minář
ŽK: Appl, Šafář (oba SANTORINI) - Kejík, Pěnička M. (oba BROADWAY)

AS REVOLUCE - FC OMBRE

7

:

2

(4:0)

Branky: Puchr R. 3, Puchr M. 2, Balvín, Martínek - Vaník, Žanda
ŽK: Puchr R. (AS REVOLUCE) - Vaník, Žanda (oba FC OMBRE)
ČK: Ohrablo (FC OMBRE)

2. kolo - ročník 2014:

Druhým kolem dnes pokračovala Zábřežská liga malé kopané. První tři body si připsal obhájce titulu K2 TEAM, když porazil 5:2 FC OMBRE. Rozhodl první poločas, ve kterém K2 TEAM vstřelil tři góly. Až poté se dostalo střelecky ke slovu i FC OMBRE, ale na body to nestačilo. Mnohem vyrovnanější byl souboj BROADWAY v. AS REVOLUCE. Více ze hry měla po celý zápas AS REVOLUCE, ale překonat výborného gólmana soupeře se ji nedařilo. A proto, dle hesla nedáš - dostaneš, udeřila BROADWAY a dvěma slepenými góly rozhodla zápas ve svůj prospěch. Podobný gólový průběh měl i zápas K.K.CLUB - RED BULL. Do vedení šel RED BULL, který využil špatného střídání soupeře, rychle rozehrál přímý kop a vsítil branku. Když přidal ve druhé půli druhý gól, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem K.K.CLUB bojoval až do konce, dal kontaktní gól a vypracoval si i další slibné šance na vyrovnání. K tomu ale nedošlo a RED BULL tak zůstáva neporažený. Stejnou bilanci má i SANTORINI, které jasně přehrálo HAK 10:1 a díky lepšímu skóre je v čele tabulky.

Branky: Petrmann - Hajtmar, Sládek
ŽK: Lakomý, Verner (oba K.K.CLUB) - Malý, Sládek, Šafář (všichni RED BULL)

3. kolo - ročník 2014:

Po třetím kole máme už pouze jeden tým bez ztráty bodu, a tím týmem je RED BULL, který porazil 7:0 FC OMBRE. Výsledek sice naznačuje snadné vítězství, ale zdání klame. Hlavně v úvodu utkání bylo FC OMBRE aktivnější a RED BULL několikrát podržel výbornými zákroky gólman. Ovšem jak už to bývá, udeřilo na druhé straně. Střelecké kopačky si dnes obuli Lukáš Jedelský a Tomáš Sládek, kteří se postarali o všechny branky svého týmu. FC OMBRE odehrálo dobré utkání, ale ani čestný úspěch mu nebyl dopřán. To v utkání mezi SANTORINI a K.K.CLUB to bylo výsledkově mnohem vyrovnanější a opět se potvrdilo, že K.K.CLUB to na SANTORINI umí. Jiskřilo se na obou stranách a hrál se rychlý a pohledný fotbal, na jehož konci se z výhry 4:3 radovali klášterečtí. Rychlosti hry určitě částečně pomohl i mokrý trávník, ale zatímco v prvních utkáních pršelo jen lehce, při dalších už to byla průtrž mračen. Lépe se s počasím a se soupeřem vyrovnali K2 TEAM a překvapivě také HAK. K2 TEAM porazil ve vyrovnaném utkání 2:0 BROADWAY, když šel rychle v první půli do vedení. Poté se sice šance střídali na obou stranách, ale gólmani svá mužstva drželi. Rozhodl druhý gól v síti BROADWAY těsně před koncem utkání. První vítězství a body dnes uhrál HAK, který porazil 4:1 AS REVOLUCI. HAK dopsal na soupisku Radka Langera, bývalého brankáře AS REVOLUCE, a to se ukázalo být dobrým tahem. Poločas byl ještě remízový, ale ve druhé půli už se gólově prosadili pouze hráči HAKU a zaslouženě se na konci zápasu radovali z vítězství.

Branky: Okleštěk 2, Hatoň - Uvízl J. 2, Petrmann, Svoboda
ŽK: Hatoň, Večeř (oba SANTORINI) - Svoboda (K.K.CLUB)

RED BULL - FC OMBRE

7

:

0

(2:0)

Branky: Jedelský 4, Sládek 3
ŽK: Král (RED BULL) - Janíček (FC OMBRE)

4. kolo - ročník 2014:

Ve čtvrtém kole jsme se, až na jednu vyjímku, příliš dramatických utkání nedočkali. Zápas SANTORINI v. AS REVOLUCE byl v první půli vyrovnaný a i když SANTORINI mělo více ze hry, šance byly na obou stranách. Gól ale padl jen jeden a to ještě trochu nešťastný vlastňák. Další branky přidalo SANTORINI až ve druhé půli a definitivně rozhodlo zápas ve svůj prospěch. To v zápase HAK - K2 TEAM bylo rozhodnuto už v poločase. HAKU se nepodařilo navázat na výhru z minulého kola a jednoznačně prohrálo s obhájcem titulu 0:8. Podobně bídně dopadla i BROADWAY, která osmibrankovým rozdílem podlehla RED BULLU. I zde nebylo po půli co řešit a RED BULL si upevnil vedoucí pozici. Jediným vyrovnaným utkáním tak byl duel K.K.CLUBU a FC OMBRE. Ve velmi pěkném utkání šlo do vedení FC OMBRE po dobře zahraném přímém kopu. Ve druhé části přidalo i druhou branku a směřovalo za prvním vítězstvím. To si nakonec ale muselo těžce vybojovat, protože K.K.CLUBU se podařilo vyrovnat a cítil šanci na obrat v utkání. Rozhodl až skvěle zvládnutý rychlý protiútok ze strany FC OMBRE.

Branky: Uvízl J., Uvízl M. - Antl, Kauer, Kozlanský
ŽK: Dvořák (K.K.CLUB) - Kauer (FC OMBRE)

5. kolo - ročník 2014:

Na čtyři zápasy se již protáhla série porážek u AS REVOLUCE. Dnes byl na její síly K.K.CLUB, který zvítězil 2:1 a udržel čtvrtou příčku v tabulce. Krátce po začátku utkání se červenalo na obou stranách a hrálo se se čtyřmi hráči v poli. Tento stav lépe zvládl K.K.CLUB, který se dostal do vedení. Ve druhé půli potom přidal druhý gól a vítězství i přes snížení soupeře udržel. Ještě k těm vyloučením - Jiří Janhuba, který potyčku vyvolal, dostal dle pravidel STOP na tři zápasy, Jan Knápek si za červenou kartu odpočine jeden zápas. Pouze se žlutými kartami se odehrál další vyrovnaný zápas - K2 TEAM v. SANTORINI. Z vítězství se radovalo SANTORINI, které dokázalo otočit stav z 0:1 na 3:1. Velkou zásluhu na obratu měl Martin Novák, který vstřelil první a druhý gól svého týmu. Hlavně vyrovnávací branka, kdy napálil dlouhý balón za obranu z voleje a nedal brankáři šanci, byla parádní. K2 TEAM se v závěru snažil alespoň vyrovnat, ale veškeré snahy uťala branka Jardy Appla na 3:1. Pouze dva střelci se podepsali pod vysoké vítězství FC OMBRE - šestigólový Tomáš Kauer a čtyřgólový Martin Antl. FC OMBRE si tak, po vydřeném vítězství v minulém kole, připsalo druhou výhru a začíná potvrzovat předsezónní ambice. S jistotou si upevnil vedoucí příčku RED BULL, který porazil 7:0 HAK. Hattrick vstřelil Lukáš Jedelský a je na čele tabulky střelců.

ŽK: Dvořák, Svoboda (oba K.K.CLUB)
ČK: Janhuba (AS REVOLUCE) - Knápek (K.K.CLUB)

Branky: Teffert - Novák 2, Appl
ŽK: Lukáč (K2 TEAM) - Malý L., Výboštok (oba SANTORINI)

6. kolo - ročník 2014:

Tak ani SANTORINI nedokázalo sebrat RED BULLU první letošní body a soutěž tak má jasného vládce. O svém vítězství rozhodl RED BULL už první půli, kdy vstřelil tři branky. Ve druhé půli SANTORINI výsledek sice zkorigovalo, ale na body to nestačilo. Zdá se, že RED BULLU prospěla změna herního dne. Páteční večery jsou pro hráče méně náročné z hlediska dodržení disciplíny a zatím si jdou jasně za svým cílem. Posledním týmem, který může RED BULLU vzít body v první sérii vzájemných zápasů je AS REVOLUCE. Ta se spíš ale zatím trápí, takže by to bylo velké překvapení. Ani dnes nedokázala AS REVOLUCE přerušit řadu porážek a podlehla K2 TEAMU 2:3. K2 TEAM vedl po celý zápas a vítězství je tak zasloužené. Skvěle si letos vede i druhý "K" tým, tedy K.K.CLUB. Dnes porazil 5:0 BROADWAY a bodově se dělí o druhé místo v tabulce. Na všech kláštereckých hráčích je vidět chuť do hry, vzájemně se podporují a hrají týmově. A to samozřejmě přináší i dobré výsledky. Sérii vítězných zápasů na tři dnes protáhlo FC OMBRE, které porazilo HAK 4:1. I v tomto případě je to vítězství zasloužené, FC OMBRE bylo lepším týmem a rozhodující náskok si ukopalo již v první půli.