15. kolo - ročník 2015:

Zápasům 15. kola jsem nebyl osobně přítomen, proto bude dnešní zápis stručný. RED BULL porazil 8:1 BROADWAY a neohroženě směřuje za obhajobou titulu. Hattrick vstřelil Lukáš Hajtmar a vypadá to, že ještě bude atakovat korunu pro krále střelců, kterou zatím drží jeho spoluhrář Lukáš Jedelský. FC OMBRE hrálo se SANTORINI nerozhodně 2:2 a stále drží na druhém místě nepatrný náskok. Pomohla mu i prohra AS REVOLUCE v souboji s K2 TEAM. HAK měl dnes volný den a připsal si kontumační výhru nad týmem K.K.CLUB, který ze soutěže odstoupil. Zatímco o vítězi naší ligy pro rok 2015 je víceméně rozhodnuto, na dalších pozicích se to pěkně vyrovnává a rozhodně bude ještě o co hrát.

16. kolo - ročník 2015:

Žádné drama nepřipustil vedoucí RED BULL v souboji s HAKEM. Už od začátku zápasu šlapal na plný plyn a soupeř jen těžce odolával rychlým útokům. HAK to měl o to těžší, že nastoupil jen s jedním hráčem na střídání, i když na soupisce má celkem dvacet hráčů. A protože hráči RED BULLU nepolevili ani za rozhodnutého stavu, zastavilo se konečné skóre na čísle 15:0. Sedmi góly se na vítězství podílel Lukáš Jedelský a opět tak získal výrazný náskok v tabulce střelců před svými týmovými spoluhráči. Na prvních třech místech jsou totiž hráči jednoho týmu a to je tedy opravdu unikát. Doufejme, že střelci ostatních týmů ještě neřekli poslední slovo a pořadí střelců nezůstane takto jednoznačné. Důležitý zápas v boji o udržení druhého místa dnes sehrálo FC OMBRE. Tím spíše, že AS REVOLUCE měla volný den a jisté tři body za kontumační výhru. A také K2 TEAM by se v případě výhry mohl na FC OMBRE dotáhnout na rozdíl jediného bodu. V první půli se šance střídali na obou stranách a poločasový výsledek byl velmi těsný ve prospěch FC OMBRE. Ve druhé půli už ale trefovalo zařízení pouze FC OMBRE a zajistilo si důležité tři body za vítězství 6:1. Výsledkově vyrovnanější byl souboj SANTORINI v. BROADWAY. Pokud chce SANTORINI ještě pomýšlet na medailové umístění, nesmělo v tomto zápase zaváhat. Nakonec vydřelo důležitou výhru 3:2 a drží čtvrtou pozici. BROADWAY zůstala na šestém místě a na týmy před sebou již ztrácí šest bodů. Ale ještě není třeba házet kopačky do žita, ve hře je ještě bodů patnáct.

17. kolo - ročník 2015:

Tak RED BULL už může slavit. O jeho vítězství v ročníku 2015 sice nebylo pochyb již několik kol, ale až po dnešním kole už to má jisté i bodově (v posledním kole má jisté body za kontumaci zápasu s K.K.CLUB). Na dnešní vítězství se ale RED BULL pořádně nadřel. Zápasy SANTORINI v. RED BULL bývají vždy ostře sledované a divácky atraktivní a nejinak tomu bylo i dnes. Ofenzivněji hrál po celé utkání RED BULL, zatímco SANTORINI vsadilo na důslednou obranu, podpořenou skvělým výkonem brankáře, který kryl všechny nebezpečné střely z dálky. Do zakočení před brankou soupeře se ani jeden za soupeřů moc nedostával. Rozhodlo se až pět minut před koncem zápasu, když SANTORINI ztratilo míč na půli hřiště a rychlý brejk dokázal Tomáš Sládek zakončit. Ve zbývajícím čase se SANTORINI vrhlo do útoku a k vyrovnání bylo velmi blízko, ale po pěkné kombinaci skončil míč pouze na tyči. RED BULL tak udržel vítězství 1:0 a zajistil si mistrovský titul, k čemuž mu samozřejmě gratulujeme. V souběžně hraném utkání se naopak žádné drama nekonalo. AS REVOLUCE porazila HAK výrazným rozdílem 10:0 a upevnila si pozici na třetím místě tabulky. K tomu ji pomohla jak porážka SANTORINI, tak i prohra K2 TEAMU. Ten nastoupil do utkání s týmem BROADWAY bez možnosti střídání, což se nakonec asi ukázalo jako rozhodující. Tím ovšem nechci snižovat velmi dobrý výkon hráčů BROADWAY, kteří byli po celý zápas aktivní a tlačili se do zakončení. První půle byla naprosto vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Nakonec se ujala pouze jedna střela a v poločase tak vedl K2 TEAM. Druhá půle už vyzněla ve prospěch BROADWAY, když hráčům K2 TEAM logicky docházely síly. Hlavním hnacím motorem v mužstvu BROADWAY byl Libor Rattay a byl to právě on, který dvěma brankami zápas otočil a zajistil svému týmu tři body.

Branky: Sládek
ŽK: Knížátek (SANTORINI) - Janíček, Sládek (oba RED BULL)

18. kolo - ročník 2015:

Tři kola do konce soutěže se nám začíná vyjasňovat ohledně konečného umístění jednotlivých týmů. Mnohému napovědělo dnešní, osmnácté kolo. SANTORINI porazilo v dramatickém utkání K2 TEAM a zřejmě ho definitivně odsunulo mimo bednu. SANTORINI bylo po celý zápas o jeden až dva góly před svým soupeřem a dvougólovým rozdílem i zápas skončil. Celý zápas se hrálo útočně a brankáři se rozhodně nenudili. K2 TEAM zejména v první půli nevyužil některé slibné příležitosti a tak tři body za vítězství bere SANTORINI. Udrželo se tím na dohled třetí AS REVOLUCI. Ta dnes poměřila síly s již mistrovským RED BULLEM. O nažhavenosti AS REVOLUCE na zápas svědčil i předzápasový pohled na střídačku. Zatímco AS REVOLUCE mohla střídat dvě kompletní pětky, RED BULL odehrál celý zápas pouze v pěti hráčích. V první půli měli více míč na svých kopačkách hráči RED BULLU, který šel i do vedení jedna nula. AS REVOLUCE začala zápas možná až moc opatrně, nicméně s postupujícím časem a ubývajícími silami na straně soupeře, se začala více tlačit do útoku. Odměnou jí bylo vyrovnání na 1:1 a tento stav už nezměnil ani závěrečný nápor AS REVOLUCE. V souběžně hraném utkání přehrálo FC OMBRE HAK vysokým rozdílem 12:1 a udrželo šestibodový náskok na druhém místě tabulky. Pokud ho udrží i po příštím kole a přímém souboji s AS REVOLUCE, může s největší pravděpodobností slavit stříbro. HAK dostal už třetí zápas po sobě deset a více gólů a hráči už možná vyhlíží konec sezóny. Do konce však ještě zbývají tři zápasy, tak by to chtělo ještě trochu zabojovat.

19. kolo - ročník 2015:

O tom, zda se bude v posledních dvou kolech ještě o něco hrát, dnes rozhodoval zápas AS REVOLUCE v. FC OMBRE. V případě vítězství by si FC OMBRE definitivně zajistilo druhou příčku. A nebylo k němu daleko, protože ještě dvě minuty před koncem zápasu vedlo 2:1. AS REVOLUCE ovšem nesložila zbraně a dvěma góly v úplném závěru zápas otočila na 3:2 a boj o druhou příčku ještě zdramatizovala. Na ní může skončit i SANTORINI, které si dnes připsalo 3 body za kontumační vítězství nad K.K.CLUBEM. Stejným způsobem bodovala i BROADWAY, které se soupeř, mužstvo HAK, rovněž nedostavil k utkání alespoň v minimálním povoleném počtu hráčů. Druhým dnes odehraným utkáním byl souboj K2 TEAM v. RED BULL. I když označení "souboj" je v tomto případě hodně nadnesené. Obě mužstva vstoupila do utkání bez možnosti střídání, ale aktivita byla od začátku zápasu jasně na straně RED BULLU. S postupem času a přibývajícími góly hráči K2 TEAMU na hru lehce rezignovali, což ovšem nijak nesnižovalo snahu RED BULLU dávat další góly. Konečné skóre se zastavilo na 15:0 a oba Lukášové - Jedelský i Hajtmar si zajistili první dvě místa v tabulce střelců.
V příštím kole tedy budeme hlavně řešit otázku konečného umístění na druhém místě. FC OMBRE má nejtěžšího možného soupeře - RED BULL. Pro hráče RED BULLU to bude poslední zápas mistrovské sezóny a těžko se dá předpokládat, že se budou chtít loučit prohrou. AS REVOLUCE se utká s mužstvem BROADWAY, se kterým má letos dvě výhry. Uvidíme, zda tuto nelichotivou bilanci hráči BROADWAY zlomí alespoň v posledním měření sil. SANTORINI má papírově nejlehčího soupeře - HAK. Zde by bylo zaváhání favorita velkým překvapením, ale jak se říká, míč je kulatý a možné je všechno. Těšme se tedy na zajímavé zápasy a věřme, že nám nějaké otazníky zůstanou i do posledního kola.

Branky: Wiesner 2, Puchr - Žanda 2
ŽK: Puchr (AS REVOLUCE) - Ohrablo (FC OMBRE)

20. kolo - ročník 2015:

Předposlední kolo ještě více zamotalo souboj o konečné druhé místo. Nejdříve AS REVOLUCE porazila BROADWAY 8:2 a bodově se dotáhla na FC OMRE. To v následném duelu s již mistrovským RED BULLEM prohrálo 2:8 a nepodařilo se mu bodově odskočit. A ještě nesmíme zapomenout na SANTORINI, které dnes přehrálo 3:0 HAK a na druhé místo ztrácí tři body. O všem tedy rozhodne závěrečné kolo. SANTORINI a AS REVOLUCE si to rozdají ve vzájemném souboji, FC OMBRE poměří síly s BROADWAY. Rozzuzlení přinese až příští pátek. V sobotu (7.11.) jste všichni srdečně zváni na závěrečné vyhlášení výsledků - tradičně v restauraci BROADWAY na stadioně od 15:00 hodin.

21. kolo - ročník 2015:

Pro letošní rok je dobojováno. Klíčovou otázkou závěrečného kola bylo, kdo obsadí druhou příčku. Zálusk si na ni dělaly hned tři týmy. První do boje vstoupilo FC OMBRE a potřebovalo zvítězit nad týmem BROADWAY, kterému sice už nešlo o mnoho, přesto nebylo snadným soupeřem. FC OMBRE nakonec zvítězilo vysoko 9:1, ale výsledek je pro BROADWAY až příliš krutý, neboť herně o tolik horší nebylo. FC OMBRE tak splnilo první předpoklad a poté už muselo spoléhat na zaváhání AS REVOLUCE v souboji se SANTORINI. A úvod zápasu tomu naznačoval, SANTORINI vstoupilo do utkání aktivněji a vytvořilo si několik slibných příležitostí. Ovšem opět se potvrdilo staré známé - nedáš, dostaneš. Přímý kop a první ohrožení brány SANTORINI skončilo gólem. Hráči AS REVOLUCE oklepali nervozitu a do poločasu přidali ještě další gól. Když pak po změně stran odskočili už na 4:0, zdálo se být rozhodnuto. SANTORINI ale nic nevzdalo a dvěma góly snížilo na 2:4. V závěru zápasu pak svého soupeře sevřelo, ale alespoň kontaktní gól už nevstřelilo. AS REVOLUCE tak mohla oslavovat druhou příčku, která ji za vynikající podzim právem patří. Třetí, vinou horších vzájemných zápasů, skončilo FC OMBRE a může litovat zejména závěru posledního duelu s AS REVOLUCE, kde o vítězství přišlo v závěrečných dvou minutách. Čtvrté skončilo SANTORINI a zopakovalo si tak loňské umístění. Pátou příčku si dnešním vítězstvím zajistil K2 TEAM, což znamená propad z loňského druhého místa. Dnešním soupeřem K2 TEAMU byl HAK, který už měl sedmé místo jisté delší dobu. Nicméně ani on nechtěl letos končit prohrou a do utkání vstoupil po delší době s možností více hráčů na střídačce. Od začátku se hrál svižný fotbálek ve kterém se ale střelecky dokázal prosadit pouze K2 TEAM. V závěru zápasu už i hráči HAKU poznali, že dnes jim není gólový zásah souzen ani z vyložených šancí a sezónu ukončili prohrou 0:7.
A na závěr jsem si nechal letošního mistra, tým RED BULL. Obhajoba titulu, náskok 15 bodů, famózní skóre 160:18, dva nejlepší střelci, cena Fair Play a zřejmě i další individuální ceny (to se rozhodne až odpoledne). Já myslím, že další komentář je pouze plýtváním komplimentů a titul je v těch nejlepších rukách. RED BULL prostě v současnosti vládne zábřežské lize a v příštím roce bude útočit na zlatý hattrick. Což je ovšem ta správná výzva pro ostatní týmy.