8. kolo - ročník 2016:

Po letní přestávce jsme 9. září zahájili podzimní část ročníku 2016. I když to nebylo do poslední chvíle úplně jasné, v soutěži pokračuje všech sedm týmů. Je to docela smutné, že místo, aby se hráči těšili na pokračování soutěže, řeší se do poslední chvíle, kolik se jich vůbec v mančaftu sejde. I proto bych chtěl poděkovat všem týmům, že soutěž dohrají v rámci pravidel a regulérnosti. O nápravu zkontumovaného závěru jarní části a tím pádem i vylepšení postavení v tabulce se dnes úspěšně postarala AS REVOLUCE, která porazila HAK vysoko 8:1. Pěti góly pomohl k vítězství navrátilec Tomáš Wiesner. Horko těžko dnes lepily sestavy týmy BROADWAY a SANTORINI a proto se před úvodem vzájemného duelu domluvili, že první půli odehrají svorně pouze se čtyřmi hráči v poli. Tak se i stalo a hra byla opticky vyrovnaná. Do druhé půle ale přišel nový hráč pouze týmu BROADWAY a ten už si potom své vítězství pohlídal. Nejvyrovnanější byl zápas K2 TEAM v. FC OMBRE. I když i tady nastoupil K2 TEAM bez možnosti střídání. A nutno přiznat, že více šancí si vypracovalo FC OMBRE. Skvělý výkon předvedl brankář K2 TEAMU Kamil Kramár a FC OMBRE se nedařilo odskočit na více než jednu branku. A tak se opět potvrdilo staré otřepané nedáš - dostaneš, když o dělbě bodů rozhodl rohový kop v poslední minutě, ze kterého udeřil K2 TEAM. FC OMBRE už na odpověď nemělo čas a po průběhu zápasu bylo zklamané ze ztráty dvou bodů. V čele tabulky tak zůstal bodově osamocený RED BUL, který měl dnes volný den.  

 

AS REVOLUCE - HAK

   

8

:

1

(4:1)

Branky: Wiesner 5, Horák 2, Balvín - Jakeš ml.        
             

BROADWAY - SANTORINI

   

3

:

1

(2:1)

Branky: Okleštěk 2, Pěnička M. - Flášar            
             

K2 TEAM - FC OMBRE

   

2

:

2

(1:1)

Branky: Kondler, Krátký - Švub, Žváček            
             

RED BULL - volný den

 

9. kolo - ročník 2016:

V devátém kole na sebe narazili dlouholetí rivalové RED BULL a SANTORINI. A zápas dopadl stejným výsledkem jako na jaře, tedy vítězstvím RED BULLU 4:0. Nicméně takto jednoznačně to na hřišti rozhodně nevypadalo a SANTORINI si vytvořilo dostatek šancí ke vstřelení nejednoho gólu. RED BULL ovšem skvělými zákroky podržel brankář a pokud k tomu připočteme útočnou sílu obhájce titulu, zrodil se výše uvedený výsledek. V současně hraném zápase mohli diváci vidět také kvalitní malou kopanou, okořeněnou 13 brankami a také dvěma červenými kartami. Ty byly uděleny za vzájemnou potyčku dvou "kohoutů" z obou táborů po předchozím faulu jednoho z nich. Herně bylo ale lepší FC OMBRE a po celý zápas si udržovalo brankový náskok. Zaslouženě tak bere tři body za výhru 9:4. V posledním zápase kola se utkaly týmy BROADWAY a AS REVOLUCE. Po vyrovnaném prvním poločase, urvala v tom druhém vítězství AS REVOLUCE a předskočila svého soupeře v tabulce. K2 Team měl volný den.   

 

RED BULL - SANTORINI

   

4

:

0

(2:0)

Branky: Hajtmar 2, Sládek 2            
ŽK: Hajtmar (RED BULL)            
             

FC OMBRE - HAK

   

9

:

4

(3:0)

Branky: Antl 2, Horký 2, Minář 2, Hýbl, Ohrablo, Žanda - Jakeš ml. 2, Vlk 2
ČK: Švub (FC OMBRE) - Paraska (HAK)            
             

BROADWAY - AS REVOLUCE

   

1

:

5

(1:1)

Branky: Okleštěk - Puchr 2, Horák, Martínek, Wiesner        
             

K2 TEAM - volný den

 

10. kolo - ročník 2016:

Z 10. kola jsme dnes odehráli pouze dva zápasy, protože RED BULL využil své možnosti a odložil zápas s AS REVOLUCE. Tím se naskytla možnost pro FC OMBRE, které se v případě výhry nad týmem BROADWAY mohlo posunout do čela tabulky. Oba týmy nastoupily do zápasu pouze se čtyřmi hráči v poli a více prostoru svědčilo FC OMBRE. To šlo rychle do vedení 3:0, ale BROADWAY se stejně rychle dostala na rozdíl jediného gólu. Pak už ale trefovali zařízení hlavně hráči FC OMBRE a nakonec zvítězili dvouciferným výsledkem. Čtyři góly dal Tomáš Horký a díky hattricku se do čela tabulky střelců dostal Radim Minář.
Po prvním bodech dnes sahali hráči týmu HAK. Ještě sedm minut před koncem drželi nerozhodný stav v zápase s K2 TEAM. Ještě i po obdržené třetí brance neskládali zbraně a Tonda Jakeš nastřelil břevno. Rozhodující byla až čtvrtá branka v závěru utkání, kterou vstřelil David Kondler a završil tak svůj hattrick. HAK si tak na první body musí počkat, každopádně pokud bude hrát jako dnes, tak se jich určitě dočká. 

 

K2 TEAM - HAK

   

4

:

2

(1:0)

Branky: Kondler 3, Janíček - Hojgr, Jakeš ml.        
ŽK: Švoma (K2 TEAM)            
             

RED BULL - AS REVOLUCE

   

:

(2:1)

Branky: Král 3, Janíček, Šafář - Ehrenberger, Puchr    
ŽK: Balvín, Puchr (oba AS REVOLUCE)            
             

FC OMBRE - BROADWAY

   

11

:

4

(5:2)

Branky: Horký 4, Minář 3, Hýbl 2, Ohrablo 2 - Pěnička M. 2, Pěnička R., Schön
             

SANTORINI - volný den

 
 

11. kolo - ročník 2016:

Dnes jsme si zřejmě užili poslední pěkné fotbalové počasí, na závěrečná tři kola už předpověď neslibuje nic teplého. V prvním zápase poměřily síly týmy AS REVOLUCE a FC OMBRE. Začátek zápasu byl jednoznačně v režii FC OMBRE, které si rychle vypracovalo pětibrankový náskok. Pak se ale střelecky chytil i soupeř a hlavně záslouhou tří gólů Romana Puchra se ještě do půle dostal na rozdíl jediné branky. FC OMBRE už ale další branku neinkasovalo a zvítězilo 7:4. Pěti góly se na výsledku podílel Tomáš Horký a pomohl tak výrazně k udržení prvního místa v tabulce. Na druhém hřišti se souběžně odehrál souboj o průběžnou třetí pozici mezi týmy SANTORINI a K2 TEAM. Úspěšnější bylo SANTORINI a po vítězství 6:2 se posunulo na bronzový stupínek. K2 TEAM zápas dohrával bez vyloučeného brankáře za faul mimo pokutové území. Ve třetím dnešním zápase se utkaly týmy z opačných pólů tabulky a navíc ten hůře postavený, tedy HAK, nastoupil pouze se čtyřmi hráči v poli. Otázkou tedy nebylo kdo vyhraje, ale spíše o kolik vyhraje. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 17:1, nicméně poražení hráči zápas odehráli se ctí až do závěrečného hvizdu. Každopádně je to na škodu celé soutěži, když se některý tým nesejde alespoň v pěti hráčích do pole. Doufejme, že těchto zápasů nebude v závěrečných třech kolech přibývat. 

 

AS REVOLUCE - FC OMBRE

   

4

:

7

(4:6)

Branky: Puchr 3, Ehrenberger - Horký 5, Antl, Minář        
ŽK: Puchr (AS REVOLUCE)            
             

SANTORINI - K2 TEAM

   

6

:

2

(4:1)

Branky: Okleštěk 2, Appl, Benedikt, Hatoň, Kamlar - Švoma 2    
ČK: Kramár K. (K2 TEAM)            
             

HAK - RED BULL

   

1

:

17

(0:8)

Branky: Vlk - Hajtmar 5, Sládek 5, Šafář 3, Janíček 2, Němec, Schertler
             

BROADWAY - volný den

 
 

12. kolo - ročník 2016:

35. ročník Zábřežské ligy malé kopané jde pomalu, ale jistě do finále. Definitivu nejhůře druhého místa dnes vybojovalo FC OMBRE, které porazilo 6:2 SANTORINI. Od začátku zápasu se hrál svižný fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Hned v úvodu sice nevyužilo FC OMBRE pokutový kop, ale nakonec to rozhodující nebylo. FC OMBRE bylo lepším týmem hlavně v situacích před soupeřovou brankou a některé z branek vstřelilo po skvělých kombinacích. SANTORINI se tak bude v závěrečných kolech soustředit na udržení třetího místa, které určitě není k zahození. Na tom ho může ohrozit už jen K2 TEAM, který ale dnes nestačil na suverénní RED BULL. Ten dnes potěšil své fanoušky nejen výhrou 7:0, ale také pěti góly Tomáše Sládka, které znamenají posun do čela tabulky střelců. No a na závěr jsem si nechal premiérové vítězství HAKU v letošní sezóně. Již v předminulém kole jsem psal, že HAK se zásluhou předváděné hry vítězství dočká a jsem rád, že se tak i stalo.  Méně radši už jsou ale hráči BROADWAY, která je tím poraženým týmem. Na výsledku zápasu 7:3 se čtyřmi góly podílel Tonda Jakeš ml. a protože v součtu s jarním zápasem je skóre 8:7 ve prospěch HAKU, mohou jeho hráči stále pomýšlet na posun z posledního místa.
A co nás tedy čeká v závěrečných dvou kolech? FC OMBRE si odložilo zápas 13. kola proti RED BULLU a tak zápas nejlepších dvou týmů uzavře celou sezónu. Jestli ještě bude ve hře letošní titul si netroufám odhadovat, každopádně se může hrát např. o krále střelců. Příští týden bude mít na pilno hlavně AS REVOLUCE, kterou čeká dohrávka s RED BULLEM a také zápas 13. kola se SANTORINI. O alespoň naději na bronz bude hrát K2 TEAM, který potřebuje porazit BROADWAY. Ta se naopak bude snažit urvat alespoň bod, který by ji zajistil, že nemůže skončit poslední.
 

 

Výsledky 12. kola:            
             

SANTORINI - FC OMBRE

   

2

:

6

(0:2)

Branky: Hatoň, Žák - Antl 3, Horký 2, Žanda          
             

BROADWAY - HAK

   

3

:

7

(1:3)

Branky: Pěnička M. 2, Doubrava M. - Jakeš ml. 4, Vlk 2, Hojgr  
             

RED BULL - K2 TEAM

   

7

:

0

(2:0)

Branky: Sládek 5, Janíček, Šafář            
ŽK: Doubrava (K2 TEAM)            
             

AS REVOLUCE - volný den

 
 

13. kolo - ročník 2016:

Přímý souboj o mistra ligy byl sice na žádost FC OMBRE odložen, ale i tak se RED BULL dnes přiblížil obhajobě titulu. V dohrávce 10. kola porazil 5:2 AS REVOLUCI a v posledním kole mu stačí buď porazit BROADWAY nebo následně neprohrát v dohrávce s FC OMBRE. No uvidíme, třeba o vítězi ligy rozhodne závěrečný zápas sezóny. Naopak o bronzovém místu pro SANTORINI je již rozhodnuto. Důvodem je jednak remíza v zápase K2 TEAM v. BROADWAY, kde se vše podstatné odehrálo v první půli, ve které oba týmy vstřelily po jedné brance. A druhým důvodem je vítězství SANTORINI v přestřelce s AS REVOLUCE, ve které dokázalo SANTORINI otočit nepříznivý poločasový stav.
Střed tabulky je tedy jasný, o pořadí na čele i chvostu rozhodne závěrečné 14. kolo. Doufejme, že počasí vydrží a užijeme si závěr sezóny s pěknými a dramatickými zápasy. Přijdte si zahrát v pokud možno maximálních počtech, ostatně není již na co se šetřit. A nechci být pesimistickým prorokem, ale jak se zdá, mohou to být na dlouhou dobu také poslední zápasy malé kopané v Zábřeze.

FC OMBRE se k dohrávce zápasu s RED BULL nedostavilo, takže sezónu zakončilo kontumací 0:5.

 

Výsledky 13. kola:            
             

K2 TEAM - BROADWAY

   

1

:

1

(1:1)

Branky: Pokorný - Pěnička R.            
             

RED BULL - FC OMBRE

   

 5

:

 

Kontumace ve prospěch RED BULL.            
FC OMBRE se nedostavilo k zápasu = odečet 3 body.        
             

AS REVOLUCE - SANTORINI

   

6

:

9

(5:4)

Branky: Puchr 4, Horák, Ženatý - Kamlar 3, Appl 2, Benedikt, Malý, Novák, Okleštěk
             
             

HAK - volný den

 

14. kolo - ročník 2016:

Finito a sluš, je dobojováno. Mistrem letošního ročníku se zcela zaslouženě stal RED BULL, který nejenže nepoznal hořkost porážky, ale dokonce neztratil ani bod! To se naposledy podařilo v devadesátých letech slavným zábřežským týmům INTER a FABU. V závěrečném kole porazil RED BULL tým BROADWAY 12:1 a s konečným skóre 110:12 se přiblížil průměru deseti vstřelených branek na zápas. Hattrickem se o vysoké vítězství zasloužil Tomáš Sládek, který se stal nejlepším střelcem ročníku 2016. Poté měl ještě následovat zápas dvou nejlepších týmů v dohrávce 13. kola, ale bohužel FC OMBRE se k zápasu nedostavilo a prohrálo kontumačně. Vítězně se naopak se sezónou rozloučilo SANTORINI a potvrdilo bronzovou příčku. Poraženým byl HAK, kterému by sice ani výhra nepomohla k posunu z chvostu tabulky, ale i přesto přistoupil k závěru ligy zodpovědně a hrál na maximum. Už jen o dobrý pocit z vítězství v posledním zápase potom hrály týmy AS REVOLUCE a K2 TEAM. Lépe se dařilo AS REVOLUCI, která se opět mohla spolehnout na střeleckou formu Romana Puchra, který vstřelil hned 5 gólů.

A teď budu psát nejen za sebe, ale i za Davida, se kterým jsme soutěž organizovali. Děkujeme všem hráčům za účast v soutěži a také za to, že se soutěž dohrála v sedmi týmech. Byť někdy i za cenu nastoupení pouze se čtyřmi hráči v poli, přesto týmy nastoupily a zápas odehrály. Další velké díky patří dvěma mužům s píšťalkou, kteří odpískali většinu zápasů - Alois Žižka a Tomáš Žouželka. A také chceme poděkovat divákům, kteří pravidelně chodili na naše zápasy a leckdy připravili bouřlivou kulisu - včera došlo dokonce i na menší ohňostroj. Takže přátelé, díky všem nejen za letošek, ale za všechny ročníky nazpátek. Bylo to sice někdy náročné, ale zpětně budeme určitě rádi vzpomínat hlavně na to dobré - vítězství, rivalita na hřišti a kamarádství po zápase. Každý z nás díky malé kopané poznal spoustu nových přátel, kteří zůstanou přáteli i bez malé kopané. A to je, oč tu běží :-)

 

Výsledky 14. kola:            
             

BROADWAY - RED BULL

   

1

:

12

(0:3)

Branky: Bittner L. - Sládek 3, Hajtmar 2, Janíček 2, Král 2, Rattay 2, Šafář
             

AS REVOLUCE - K2 TEAM

   

6

:

3

(2:0)

Branky: Puchr 5, Balvín - Kulíšek O. 2, Švoma        
             

SANTORINI - HAK

   

5

:

2

(3:0)

Branky: Hatoň 3, Novák 2 - Hojgr, Jakeš ml.          
ŽK: Jakeš st. (HAK)            
             

FC OMBRE - volný den